Mourinho: Mata zrozumiał moją decyzję

628-390-mata-mourinho

Już w pierwszym oficjalnym meczu jako menadżer Manchesteru United Jose Mourinho pokazał, że nadal będzie wywoływał kontrowersje i zdobywał trofea.

Juan Mata we wczorajszym meczu wszedł na boisko z ławki rezerwowych. Hiszpan przebywał na boisku tylko 30 minut, ponieważ Jose zdecydował o zamienieniu go na Henrikha Mkhitaryana. Jose wytłumaczył po meczu swoją decyzję, jednak Mata nie wydawał się być zadowolony w czasie schodzenia z murawy. Mimo wszystko Juan dołączył do drużyny celebrującej zwycięstwo.

Mata nie ma z tym problemu. Ostatnie minuty były koszmarne. Kasper Schmeichel z pewnością oglądał akcje w których jego ojciec wędrował w pola karne rywali. Myślałem, że ich obrońca to Rory Delap, który potrafił wrzucić piłkę z autu na odległość 50 metrów. Musiałem zrobić coś niemiłego w decydującej fazie meczu, ale Mata rozumie powody zmiany. Nie mogłem zdjąć Fellainiego czy Ibrahimovicia, ponieważ byli ważni w obronie. Wygraliśmy i to się liczy.

Jose nie mógł nie wspomnieć o taktycznej stronie wczorajszego spotkania.

Nie jesteśmy jeszcze w pełni przygotowani kondycyjnie. Wszyscy chcą dalej pracować, aby dojść do pełni formy. W defensywie byliśmy dobrze zorganizowani. Na pełne wprowadzenie zmian przyjdzie jeszcze czas. To nie był fantastyczny mecz, ale piłkarze pokazali fantastyczną chęć do pracy.

Mourinho przyznaje, że nie ma oczekiwań, co do rezultatu nadchodzącego sezonu.

Moje cele są głupie i nierealne – chcę wygrać każdy mecz.

Źródło:

Telegraph

Dyskusja