Mourinho: Sukces Leicester możliwy tylko w BPL

628-390-mourinho-manutd-5

Jose Mourinho uważa, że zdobycie tytuły przez kandydata do spadku jest możliwe tylko w Premier League i jej strukturom finansowym.

Już dzisiaj o 17:00 na Wembley rozpocznie się mecz o Tarczę Wspólnoty pomiędzy Manchesterem United i Leicester. Z tego powodu menadżerowie obydwu zespołów często wypowiadają się o rywalach do zdobycia pierwszego trofeum w sezonie.

Tylko w Anglii coś takiego mogło się wydarzyć, ponieważ tylko tutaj struktury działania ligi dopuszczają do zaciętej rywalizacji. W innych krajach duże kluby nie chcą dopuścić do sprawiedliwego podziału pieniędzy ze sprzedaży praw telewizyjnych. Nie pozwalają na to, ponieważ zależy im na grze w Champions League z roku na rok. Nie chcą rywalizacji z wieloma drużynami, przez co czołówka ich lig zamyka się w 2-3 drużynach. – powiedział Mou.

Mou nie ma wątpliwości, że Leicester osiągnęło w zeszłym sezonie ogromny sukces, bo nikt nie spodziewał się mistrzostwa w sezonie 2015/16.

W Anglii pieniądze są dzielone sprawiedliwe, co pozwoliło Leicester zostać mistrzem. To ogromne osiągnięcie Leicester, ale także całej ligi, która zbudowała system pozwalający rywalizować średniej wielkości klubom z gigantami. W tym sezonie ich sytuacja wygląda inaczej, ale wydaje mi się, że powinni się do niej dostosować. Zagrają w Champions League, co oznacza, że będą musieli przygotować się na większą ilość spotkań, a co za tym idzie, zmienić także reżim treningowy.

Źródło:

ManUtd.com

Dyskusja