Mourinho po meczu z Leicester

628-390-mourinho-9

Manchester United pokonał Leicester City i zdobył swoje pierwsze trofeum w sezonie 2016/17. O to co do powiedzenia po meczu miał Jose Mourinho.

O grze Czerwonych Diabłów

“W pierwszej połowie graliśmy lepiej, co nie jest dla mnie zaskoczeniem. Zespół nie jest jeszcze przygotowany na grę przez 90 minut, więc nie dziwi mnie brak stabilności. Leicester postawiło na kilku piłkarzy o niesamowitej szybkości. Musa i Vardy zmienili obraz gry i sprawili, że rywale zaczęli tworzyć sobie okazje podbramkowe. Zwycięstwo jest ważne, ale czeka nas jeszcze wiele pracy. Nie byłbym ambitnym człowiekiem, gdybym powiedział, że to był fantastyczny mecz. Piłkarze zagrali na tyle, na ile mogli, w tym momencie sezonu. Martial, Ibrahimovic czy Fellaini trenują dopiero tydzień, a inni wrócili do gry dwa tygodnie temu. Krok po kroku będziemy stawali się lepszym zespołem, ale rozpoczęcie sezonu od zdobycia trofeum to dobra informacja.”

O Ibrze

“Zlatan będzie groźniejszy, jeśli będziemy dominowali nad rywalem. Zlatan nie jest szybkim piłkarzem, więc nie może grać 50 metrów od bramki jak Vardy. Potrzebuje całego zespołu, aby stawał przed sytuacjami strzeleckimi na połowie przeciwnika.”

O błędzie Fellainiego

“Graliśmy na murawie, która nie pomagała w szybkiej grze. Możliwe, że osoby odpowiedzialne za stan murawy zapomniały o jej nawodnieniu. Fellaini podał do bramkarza, piłka zwolniła, a Vardy tylko czeka na takie okazje, bo jest bardzo szybki.”

O debiucie Bailly’ego

“Bailly nie odstaje od szybkich napastników, ale jako nowy piłkarz mógł mieć problemy w pierwszym oficjalnym meczu w barwach nowego klubu. Bailly zaliczył bardzo dobry mecz, ale Daley pomagał mu i zapewnił stabilność. W defensywie dobrze sobie radziliśmy.”

O zmianie Maty

“Mata grał bardzo dobrze. Dał mi to, czego potrzebowałem w tamtym momencie meczu. Zasady pozwalają mi na sześć zmian, a ja prowadziłem różnicą jednego gola. Chcę zwolnić tempo meczu i doprowadzić spotkanie do szczęśliwego zakończenia. W takiej sytuacji muszę zmienić najniższego piłkarza na boisku, bo prędzej czy później rywale zaczną atakować długimi piłkami i wyrzutami z autu. Mata był najniższym piłkarzem, więc musiał zejść z boiska.”

O atakach Leicester w końcówce spotkania

“W ostatnich minutach rzucili na nas wszystkie swoje siły. Schmeichel powędrował w nasze pole karne, a jego ojciec był dobry w tego typu sytuacjach. Chcieliśmy wygrać i ostatecznie to my zakończyliśmy mecz szczęśliwi, a to jest najważniejsze.”

O Pogbie

“Wydaje mi się, że saga transferowa dobiegła końca. To niesamowite, że tak dobry piłkarz jest z nami. W końcu go mamy. Przychodzi do zwycięskiego zespołu, który wygrał w dwóch ostatnich finałach – FA Cup i Community Shield. Musi pracować ciężko i dać z siebie wszystko. Nie wiem kiedy dołączy do zespołu, jednak chciałbym, aby popracował z nami przed inauguracją sezonu Premier League.”

Jose zadedykował mecz piłkarzom, którzy nie mogli znaleźć się w kadrze meczowej, a także Louisowi van Gaalowi, który swoim zwycięstwem w FA Cup zapewnił Manchesterowi United drogę do Community Shield.

Dyskusja