Mourinho o zmianie mentalności Man Utd

628-390-mourinho-3

Jose Mourinho poświęca każdą wolną chwilę na zmiany w mentalności piłkarzy Manchesteru United. Portugalczyk nie ukrywa, że gra defensywa będzie zupełnie inna niż w ubiegłym sezonie.

Piłkarze ciężko pracują nad swoimi umiejętnościami piłkarskimi i taktycznymi, jednak Mourinho przeznaczył czas na wytłumaczenie swoim podopiecznymi zmian, które zaszły w Premier League. Jest to odmiana monotonnego reżimu treningowe z którego znany był Louis van Gaal i jego współpracownicy.

Portugalczyk nie ukrywa, że piłkarze United będą musieli nauczyć się wielu rzeczy od podstaw. Zdaje sobie sprawę z czasochłonności tego procesu, ale mimo wszystko już w pierwszym sezonie chce osiągnąć spektakularne wyniki.

Łatwiej byłoby sprowadzić 20 nowych piłkarzy i nauczyć ich mojej mentalności, ponieważ piłkarze Manchesteru United przez dwa lata trenowali z innym menadżerem i nauczyli się jego filozofii. Trudno jest zmienić sposób w jaki analizujemy rywali pod kątem gry obronnej. Jeśli jesteś bocznym obrońcą i przez dwa lata uczono cię, abyś podawał do środkowego obrońcy, to zmiana tego zachowania nie będzie możliwa z dnia na dzień. Na treningu możemy zatrzymać sesję i wytłumaczyć, że oczekujemy czegoś innego, jednak w warunkach meczowych to nie jest możliwe.

Mourinho będzie sfrustrowany w czasie spotkań z Leicester i Bournemouth, ale wierzy w szybkie przystosowanie się do nowej filozofii. Z pewnością nie będziemy oglądali niekończącego się utrzymywania przy piłce z którego znana była drużyna LVG.

Nie oceniam metod Louisa van Gaala. Po prostu to nie mój styl. Moje drużyny nie skupiają się na kryciu 1 na 1, ponieważ kryjemy strefowo. Na razie widać różnicę pomiędzy tym czego od nich oczekuję, a tym czego zostali nauczeni w przeszłości. Każda zmiana wymaga czasu. Poświęcamy każdą minutę na zmianę mentalności i w końcu to się uda.

Portugalczyk wypowiedział się także na temat personaliów swojej drużyny.

Wiadomo, że Wayne Rooney i Zlatan Ibrahimovic będą moimi kluczowymi graczami. Nie uważam, aby byli to ludzie stworzeni do gry z kontry. Musimy dominować, ale nie możemy przetrzymywać piłki. Kluczowym jest posiadanie futbolówki na połowie przeciwnika, a nie klepanie jej na swojej połowie.

Mou ma nadzieję na zdobycia mistrzostwa Anglii w sezonie 2016/17, chociaż wie, że to nierealistyczny cel.

Wygranie Champions League z Porto i Interem było nieoczekiwane, więc wyznaczenie sobie takiego celu było niebezpieczne. Wygranie mistrzostwa w pierwszym sezonie pracy to również nierealistyczny cel, ale nie mam nic przeciwko temu. Uważam, że wyznaczania sobie takich zadań pomaga w motywacji wszystkich związanych z klubem.

Źródło:

Daily Mail

Dyskusja