Man Utd zdobywa Tarczę Wspólnoty 2016!

lingard

Manchester United pokonał 2-1 Leicester City w ramach rozgrywanego na Wembley meczu o Tarczę Wspólnoty. Bramki zdobywali Jesse Lingard i Zlatan Ibrahimovic, a dla Leicester trafił Jamie Vardy.

W 10 minucie Anthony Martial przeprowadził rajd lewą stroną boiska wbiegając między dwóch obrońców, ale piłka po jego strzale trafiła w boczną siatkę.

W 12 minucie dośrodkowanie z lewego skrzydła Shawa i strzał głową Rooneya, ale Schmeichel spokojnie złapał piłkę.

W 16 minucie zamieszanie pod bramką Leicester, Fellaini po zgraniu głową Ibrahimovica oddaje strzał z półwoleja, ale Schmeichel ponownie jest na miejscu.

W 19 minucie bardzo dobry rajd środkiem Vardy’ego, oddanie piłki do Okazakiego, który dobrze uderza, lecz piłke na rzut rożny wybił De Gea.

W 20 minucie Leicester znów ma groźną okazje, po rzucie rożnym Okazaki uderza piłkę głową, a ta odbija się od poprzeczki i wraca w pole gry.

W 25 minucie Mourinho dokonuje zmiany taktycznej, Martial i Lingard zmieni się skrzydłami.

W 26 minucie Leicester wywalczyło rzut rożny. Vardy wbiega w pole karne, ale piłkę spod nóg wybija mu Bailly.

W 29 minucie Wayne Rooney traci po raz kolejny piłkę.

W 32 minucie jest już 1-0 dla United. Jesse Lingard przejmuje piłkę w środku pola, przeprowadza rajd środkiem mijając przy tym 4 obrońców i uderza obok interweniującego Schmeichela.

W 37 minucie Leicester próbowało odpowiedzieć, ale strzał głową Kinga przeleciał obok bramki De Gei.

W 46 minucie sędzia zaprasza na przerwę. Spotkanie jest wyrównane, ale dzięki rajdzie i bramce Lingarda, Czerwone Diabły schodzą do szatni przy prowadzeniu 1-0.

W 52 minucie mamy 1-1! Vardy wyrównuje stan meczu. Złe podanie Fellainiego do De Gei, piłkę przejmuje Vardy i znajduje się sam na sam z Hiszpanem, po czym pewnie trafia do siatki.

W 55 minucie Huth wycina z trawą Lingarda, za co otrzymuje żółtą kartkę.

W 56 minucie Gray uderza zza pola karnego, ale lekki strzał po ziemi z łatwością łapie De Gea.

W 61 minucie mamy pierwszą zmianę w United. Ander Herrera zastępuje Michaela Carricka.

W 62 minucie podwójna zmiana w ekipie Leicester City. Wchodzą Hernandez i Mendy, a boisko opuszczają King i Simpson.

W 63 minucie United dokonuje kolejnej zmiany, kontuzjowanego Jesse Lingarda zmienia Juan Mata.

W 69 minucie dobra akcja Martiala, do strzału dochodzi Wayne Rooney, ale Schmeichel jest na miejscu.

W 70 minucie mamy kolejne dwie zmiany, schodzą Luke Shaw i Anthony Martial, a ich miejsce zajmują Marcos Rojo i Marcus Rashford.

W 71 minucie Eric Bailly ostro atakuje Vardy’ego i dostaje żółtą kartkę.

W 75 minucie ostry wślizg Vardy’ego w Mate i Anglik dostaje żółtą kartkę.

W 76 minucie Rashford wywalczył rzut rożny, ale nie przyniosło to korzyści Czerwonym Diabłom.

W 79 minucie kolejny rzut rożny dla United, po którym Ibrahimovic znalazł się w doskonałej sytuacji, ale jego zbyt lekki strzał wybili z przed bramki obrońcy.

W 80 minucie kolejna zmiana w Leicester City. Schlupp zastępuje Fuchsa.

W 81 minucie Musa mógł dać prowadzenie Leicester, lecz piłka po jego strzale głową poleciała nad bramką.

W 83 minucie mamy 2-1 dla United. Dośrodkowanie z prawego skrzydła Valencii i Ibrahimovic strzałem głową pakuje piłkę do bramki Schmeichela.

W 85 minucie Mahrez wywalcza rzut rożny dla Leicester, ale obrońcy United dobrze poradzili sobie z dośrodkowaniem Algierczyka.

W 88 minucie Morgan Schneiderlin wchodzi na boisko za Wayne’a Rooneya.

W 89 minucie Ulloa wchodzi na boisko za Roberta Hutha.

W 90 minucie sędzia techniczny pokazuje, że jeszcze 4 minuty będziemy świadkami widowiska na Wembley.

W 93 minucie Henrikh Mkhitaryan zmienia Juana Matę.

W 94 minucie sędzia gwiżdże po raz ostatni i Manchester United zdobywa Tarczę Wspólnoty!

Składy:

Leicester City: Schmeichel, Simpson (Mendy 62′), Huth, Morgan, Fuchs, Mahrez, King (Hernandez 62′), Drinkwater, Albrighton (Grey 46′), Okazaki (Musa 46′), Vardy.

Man Utd: De Gea, Valencia, Bailly, Blind, Shaw (Rojo 70′), Carrick (Herrera 61′), Fellaini, Lingard (Mata 63′), Ibrahimovic, Rooney (Schneiderlin 88′), Martial (Rashford 70′).