Mourinho wyjawia dlaczego nie pozyskał Sanchesa

628-390-renato-sanches

Jose Mourinho udzielił wywiadu dla portugalskiej stacji telewizyjnej “Sport TV”, w którym odniósł się do swojego rodaka, Renato Sanchesa i wyjawił dlaczego nie udało mu się go ściągnąć na Old Trafford.

The Special One jest wielkim fanem talentu Sanchesa i nie kryje, że chetnie widział by go w swoim zespole. United było silnie łączone z transferem piłkarza Benfiki, lecz ostatecznie trafił on do Bayernu Monachium. Fani United do tej pory nie wiedzą dlaczego tak sie stało, lecz prawdopodobnie tym wywiadem Mourinho rozwiewa wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

Portugalczyk wyjawił, że w momencie jego zatrudnienia na Old Trafford, było już za późno na walkę o pozyskanie Sanchesa, a piłkarz był już niemal piłkarzem Bayernu.

Przyszedłem do klubu późno. Podpisałem kontrakt w maju, a rozmowy zaczęliśmy tydzień wcześniej, ale nie było szans na wcześniejsze działanie. Gdybym przyszedł do klubu wcześniej, miałbym szanse powalczyć o niego.

– Manchester United obserwował Renato wiele razy, a ja być może widziałem go jeszcze więcej razy. Pewnego czasu w domu, oglądałem wiele spotkań Benfiki w portugalskiej lidze i wiedziałem, że on będzie coraz lepszy z biegiem czasu.

– Jest on teraz w wielkim klubie i w lidze, w której prawdopodobnie zdobędzie mistrzostwo. Klub ma wielu piłkarzy na bardzo wysokim poziomie, którzy należą do struktury klubowej, trochę jak Benfica – powiedział Mourinho.

Dyskusja