Mourinho uderza w Kloppa, Wengera i Bayern

628-390-mourinho-manutd-4

Jose Mourinho nie wytrzymał komentarzy na swój temat ze strony innych menadżerów i przedstawicieli innych klubów i odpowiedział na krytykę Jurgena Kloppa, Arsene Wengera i przedstawicieli Bayernu Monachium.

Prezydent Bayernu Monachium, Karl-Heinz Rummenige był zdumiony zachowaniem Jose Mourinho w stosunku do Bastiana Schweinsteigera, który nie widzi Niemca w swojej drużynie i który odesłał go do drużyny rezerw. Portugalczyk nie omieszkał odpowiedzieć na niepochlebne komentarze pod swoim adresem.

Są w Europie ludzie, których gdy się posłucha, można odnieść wrażenie, że są jak Matka Teresa futbolu, jednak oni wcale tacy nie są. Spojrzysz na wiele krajów i można zobaczyć, że pewne osoby są zadowolone z tego, jaką sytuację mają. Tu nie chodzi o bycie mocnym. Można trafić na kluby, które są poza konkurencją i które co sezon kradną najlepszych piłkarzy swoich rywali. Oni nie chcą wyrównanej ligi.

Mourinho nawiązał do Bayernu Monachium, który regularnie podkupuje swoim konkurentom najlepszych piłkarzy Bundesligi, niszcząc w ten sposób konkrencję w lidze.

To jedyny kraj, gdzie każdy chce by to [fenomen Leicester] się wydarzyło. To jedyny kraj, gdzie struktury futbolowe na to pozwalają. W innych krajach kluby nie chcą dzielić się pieniędzmi. Nie chcą oni dzielić się prawami telewizyjnymi. W innych krajach chcą oni być w komfortowej sytuacji i wiedzieć, że zawsze będą czołowymi drużynami grającymi w Lidze Mistrzów.

Mourinho miał na myśli, że w innych ligach drużyny typu Bayern Monachium, Real Madryt czy FC Barcelona mają monopol na wygrywanie i dochody z praw telewizyjnych nie są równo dzielone na wszystkie zespoły, tak jak ma to miejsce w Anglii.

Jeśli chodzi natomiast o Jurgena Kloppa i Arsene Wengera, to według Mourinho złamali oni podstawową zasadę, że nie dyskutuje się o innych klubach i o piłkarzach innych klubów. Obaj menadżerowie skrytykowali United za to, że chcą zapłacić Juventusowi 100 milionów funtów za Paula Pogbę.

Wenger określił kwotę potencjalnego transferu Pogby jako “szaloną”. Klopp za to powiedział, że jeśli płacenie takich kwot za piłkarzy stanie się normą, to nie wie on czy chce nadal być częścią tego futbolowego Świata.

Słyszałem opinie dwóch moich kolegów z innych klubów, którzy mówili o nas. Nie lubię tego. To nieetyczne. Są pewne rzeczy, które gdy ja robię, są określane jako nieetyczne, ale gdy inni to robią, jest to zupełnie normalne. Nikt nic nie powiedział na ten temat. Ja nie komentuje innych. Oni mogą robić co chcą.

Zapytany, czy Klopp był jedną z osób do których się odniósł, Mourinho odpowiedział:

–  Masz racje, on był jedną z tych osób, ale nie chce tego komentować. On komentował nas, ale ja nie chce się wypowiadać ani o nim, ani o jego klubie.

Źródło:

The Telegraph

Dyskusja