Konferencja prasowa Mourinho

628-390-mourinho-9

Jose Mourinho na przeprowadzonej dziś konferencji prasowej przed meczem o Tarcze Wspólnoty odpowiadał na pytania dziennikarzy. Poruszył on miedzy innymi temat powrotu do treningów Chrisa Smallinga i Timothy Fosu-Mensaha oraz potencjalnego transferu Paula Pogby.

O powrocie Smallinga i Fosu-Mensaha

Wszystko z nimi w porządku. Wyleczyli urazy i trenują normalnie z zespołem, więc wszystko w porządku. Każdy potrzebuje minut – takie są realia. Mieliśmy mało okazji do gry, a Smalling jest piłkarzem, który nie zagrał nawet jednej minuty. Reszta zawodników zagrała mniej więcej po tyle samo minut.

O formie zawodników

Jedną sprawą jest, gdy niektórzy z nich zaczęli przygotowania 5 tygodni temu, a zupełnie inna sytuacja jest z zawodnikami, którzy zaczęli tydzień temu. Jednak sposób w jaki pracujemy ma na celu by każdy z nich jak najszybciej to możliwe doszedł do odpowiedniej dyspozycji. Nie mówię o szczycie formy, ale o takiej formie by mogli rywalizować. Takie są realia współczesnej piłki.

Sytuacja kadrowa przed niedzielą

Będę musiał stawić temu czoła podczas meczu. Oczywiście możemy dokonać 6 zmian, zamiast 3, wiec daje mi to możliwość by dać kilku piłkarzom trochę minut. To również daje mi możliwość gry piłkarzami, którzy wiem, że nie są jeszcze gotowi na pełne 90 minut, ponieważ nie mają jeszcze takiej kondycji na tym etapie.

Tarcza wspólnoty ma znaczenie

Myślę, że szczególnie dla piłkarzy, którzy grali w poprzednim sezonie musi to mieć znaczenie. By grać o Tarczę Wspólnoty musisz wygrać ligę lub puchar Anglii. Oczywiście, że postaramy się wygrać to spotkanie.

Piłkarze dają z siebie wszystko by zaadaptować się do sposobu gry Mourinho

Moje drużyny są inne niż Pana Van Gaala. To trudna sytuacja by zmienić dynamikę – łatwiej byłoby dla mnie mieć 20 nowych piłkarzy i zacząć od zera. Po dwóch latach pracy, są rzeczy w ich głowach, które wykonują automatycznie. Trudno to zmienić, ale ciężko nad tym pracujemy i piłkarze dają z siebie wszystko by się do tego zaadaptować. Krok po kroku moją drużyna będzie moją drużyną.

O letnich wzmocnieniach

Mamy młodego środkowego obrońce, który potrzebuje czasu by być na szczycie, ale ma on ogromny potencjał i bardzo w niego wierzymy. Sprowadziliśmy tu Mkhitaryana, którego jakość bardzo dobrze znamy. Mamy też super napastnika [Zlatana] i zamierzamy tez pozyskać bardzo dobrego pomocnika, wiec jestem zadowolony z balansu w moim składzie. Jestem zadowolony z wpływu jaki klub wkłada w drużynę.

O Paulu Pogbie

Nie chce rozmawiać o piłkarzach innych zespołów a do momentu oficjalnego potwierdzenia, jest on piłkarzem Juventusu Turyn. Prawda jest taka, że chcemy sprowadzić jeszcze jednego zawodnika. Rynek transferowy jest otwarty do 31 sierpnia, ale chcemy by nasz klub zamknąć swoje sprawy do 14 sierpnia. Mamy 22 piłkarzy, a będziemy mieć 23 i chce by mój skład był kompletny w przyszłym tygodniu.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja