Zlatan: Rooney to idealny partner

628-390-zlatan-rooney

Zlatan Ibrahimovic w wywiadzie dla MUTV wypowiedział się na temat Wayne’a Rooneya. Według Szweda, kapitan Manchesteru United jest idealnym partnerem w ataku.

Doświadczeni napastnicy mieli okazję zagrać po raz pierwszy razem w sobotnim, zakończonym wygraną 5-2 meczu towarzyskim z Galatasaray, w którym Ibrahimovic otworzył wynik spotkania, w Rooney dołożył później dwa trafienia.

Obaj zawodnicy prawdopodobnie zagrają znów u swojego boku w dzisiejszym meczu na cześć Wayne’a Rooneya, w którym Manchester United zmierzy się z jego byłym klubem – Evertonem.

Myślę, że każdy wielki piłkarz może pracować z innymi wielkimi piłkarzami. To nie jest problem. Na boisku jest 11 zawodników, a nie dwóch. To zależy od trenera, czy będziemy grać razem, ale według mnie, nie będzie z tym problemu i z naszej współpracy wróżę same sukcesy.

Mówiłem o tym już kilka lat temu, że idealny partner dla napastnika to Wayne Rooney. On nie gra pod siebie, lecz również dla drugiego napastnika i dla całej drużyny. Jestem bardzo szczęśliwy, że będę grał  z nim w jednej drużynie – powiedział Zlatan dla MUTV.

Ukoronowaniem dotychczasowej 12-letniej kariery Rooneya w United będzie spotkanie towarzyskie z Evertonem. Ibrahimovic jest pod wrażeniem kariery Wayne’a.

Myślę, że jego kariera jest wspaniała. On jest tu od długiego czasu, trafiając tu w wieku 18 lat, wiec tak jak powiedziałeś, gra on tu już 12 lat. Nie jest łatwo grać dla czołowych klubów przez tak wiele lat. Piłkarze przychodzą i odchodzą. Czołowi piłkarze odchodzili i przychodzili, a on wciąż tu jest.

– Rooney gra na najwyższym poziomie każdego roku. Myślę, że to idealny przykład dla młodych piłkarzy, którzy mogą się na nim wzorować. Gra w czołowym klubie od bardzo długiego czasu i osiąga dobre wyniki każdego roku. Nie każdy może mieć na koncie takie sukcesy jak on. Jestem bardzo szczęśliwy, że jestem z nim w drużynie i zrobię wszystko, by pomóc mu dalej wygrywać – zakończył Ibra.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja