Klub

Fortune: Bailly pasuje do Premier League

Eric Bailly 2

Były piłkarz Manchesteru United Quinton Fortune wierzy, że Eric Bailly posiada cechy umożliwiające grę na dobrym poziomie w Premier League.

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej dwa dni temu podpisał czteroletni kontrakt z Manchesterem United.

Fortune był pierwszym piłkarzem reprezentującym kraj afrykański, który przywdział koszulkę Manchesteru United. Quiton nie ma wątpliwości, że siła i szybkość Erica przydarzą się w Premier League.

To bardzo dobry transfer. Gdy oglądam go na boisku wiem, że jest młody, jednak jego styl gry obronnej przypomina kogoś z dłuższym stażem na boisku. Jest bardzo uniwersalny, bo może grać na każdej pozycji w defensywie. Jest szybki, dobrze gra głową i potrafi podać. Nie ma wyrobionego nazwiska, ale z pewnością jest dobrym obrońcą. Trzeba dać mu czas, ale ma wszystko, żeby zostać jednym z najlepszych defensorów w Premier League. – mówi Fortune.

Quinton również musiał przenieść się z Hiszpanii do Anglii w 1999 roku. Trafił wtedy z Atletico do Manchesteru United.

Bailly przyzwyczai się do wyższego tempa. W Hiszpanii gra się wolniej, a w Anglii obrońca musi być czujny przez 90 minut. Eric grał z Realem, Barceloną i wygrał Puchar Narodów Afryki, więc będzie radził sobie z presją. Oczywiście gry w Manchesterze United nie da się porównać do czegokolwiek, jednak nie przekonamy się czy podoła, jeśli nie rzucimy go na głęboką wodę.

Podobne artykuły

Daily Mail: Woodward zorganizował spotkanie kryzysowe

adi87a

Times: Pogba i De Gea żadają większych pensji, by uniknąć utraty części zarobków

adi87a

Solskjaer stałym menadżerem United. Woodward tłumaczy dlaczego wybrano Ole.

adi87a

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o