Rooney: Nie zagram dla innego klubu Premier League

628-390-rooney-swansea

Wayne Rooney nie ma zamiaru odchodzić z Manchesteru United do innego klubu Premier League. Jest do odpowiedź na plotki dziennikarzy o jego transferze do Evertonu na zakończenie kariery.

Obecnie Rooney skupia się na EURO 2016, zaimponowaniu Jose Mourinho i pogoni za rekordem strzeleckim Sir Bobby’ego Charltona.

Jose Mourinho nazwał Rooneya najlepszym angielskim piłkarzem ostatniej dekady. Portugalczyk w trakcie pierwszej kadencji na Stamford Bridge rywalizował z Sir Alexem Fergusonem o zatrudnienie Wayne’a, jednak poległ w starciu z SAF.

Rooney pobił rekord strzelecki Charltona w reprezentacji Anglii, jednak brakuje mu jeszcze czterech goli do wyrównania rekordu Manchesteru United. Za kadencji Jose Mourinho zdobycie czterech goli wydaje się bardzo łatwym zadaniem.

Jestem szczęśliwy w Manchesterze United. Nie zamierzam odchodzić do innego klubu Premier League niezależnie od tego co będzie się działo w najbliższych latach. – powiedział Rooney.

Wayne nie wykluczył za to możliwości odejścia do MLS czy Chin, gdzie mógłby zarobić bardzo duże pieniądze, mimo spadku formy.

Źródło:

The Guardian

Dyskusja

Dodaj komentarz