Tuanzebe zalicza debiut w reprezentacji U-19

Axel Tuanzebe

Obrońca Manchesteru United Axel Tuanzebe jest zadowolony ze swojego debiutu w reprezentacji Anglii do lat 19.

Axel dostał szansę debiutu w drugiej połowie przegranego 0-2 meczu z Meksykiem. 18-latek zagrał także w poniedziałkowym meczu Anglia – Meksyk (1-0), jednak tym razem Aidy Boothroyd zadecydował, że Tuanzebe zagra pełne 90 minut.

W przyszłym miesiącu reprezentacja Anglii uda się na finały Mistrzostw Europy do lat 19 w Niemczech. Rywalami grupowymi „Synów Albionu” będą Francja, Holandia i Chorwacja. Pierwszy mecz reprezentacji Anglii zostanie rozegrany 12 lipca przeciwko Francuzom.

Tuanzebe zagrał w 10 meczach drużyny U-21 Manchesteru United. Do tego siedział na ławce rezerwowych w trakcie dwóch meczów pierwszej drużyny.