Sky Sports: Mourinho zaakceptował warunki kontraktu z Man Utd

628-390-mourinho-8

Jose Mourinho zaakceptował indywidualne warunki kontraktu, na mocy którego zostanie on nowym menadżerem Manchesteru United – donosi “Sky Sports”.

Prawnicy obu stron wciąż negocjują sprawy związane z prawami do wizerunku, które muszą zostać rozstrzygnięte przed podpisaniem kontraktu.

Zdaniem “Sky Sports”, długość kontraktu i wynagrodzenie Mourinho zostały już zaakceptowane zarówno przez Eda Woodwarda, jak i agenta Mourinho, Jorge Mendesa.

Punktem spornym wciąż pozostają prawa do wizerunku, gdyż zarówno Manchester United, jak i Jose Mourinho mają wiele umów sponsorskich i muszą przeanalizować różne aspekty umowy, by nie wystąpił żaden konflikt interesów, gdy Portugalczyk zostanie nowym menadżerem Czerwonych Diabłów.

Firmą łączącą obie strony jest Adidas. Mourinho jest Światowym ambasadorem marki, a klub z Old Trafford podpisał z niemiecką firmą w 2015 roku 10-letnią umowe sponsorską wartą 750 milionów funtów.

Przykładem konfliktu interesów może być natomiast umowa Mourinho z Jaguarem, w obliczu partnerstwa United z firmą General Motors, która jest właścicielem obecnego na klubowych koszulkach Chevroleta.

Rozmowy wciąż trawają i prawdopodobnie już dziś Jose Mourinho zostanie oficjalnie menadżerem Manchesteru United.

Źródło:

Sky Sports

Dyskusja