Rashford zadebiutuje w reprezentacji Anglii

628-390-rashford

Roy Hodgson da Marcusowi Rashfordowi szansę w piątkowym meczu reprezentacji Anglii z Australią. Będzie to debiut napastnika United w kadrze, a także ostatnia szansa na załapanie się do kadry na EURO 2016.

Rashford pojawił się na zgrupowaniu kadry w poniedziałek. Wcześniej prześwietlenie nie wykazało śladów po urazie, który zmusił Marcusa do zejścia z boiska w trakcie finału FA Cup.

18-latek zagra swój pierwszy mecz w kadrze po 92 dniach od czasu debiutu w barwach “Czerwonych Diabłów”. Selekcjoner reprezentacji Anglii do wtorku musi zdecydować, którzy zawodnicy zmieszczą się w 23-osobowym składzie na EURO. Na zgrupowaniu przebywa 26 piłkarzy, a Marcus jest jednym z głównych faworytów do pozostania w domu zamiast wyjazdu na turniej.

Nie wiem czego oczekiwać od Rashforda. Nie zapominajmy, że chłopak nie ma szczęścia, bo będzie musiał udowodnić swoją wartość w bardzo trudnym czasie. Pozostał nam jeszcze środowy trening, czwartkowy trening i piątkowy mecz. Nie mam wątpliwości, że decyzja o umieszczeniu go w 26-osobowej kadrze była dobra. Posiada niesamowity talent, a ja nie odrzucam kandydatów do gry w kadrze tylko dlatego, że są za młodzi. Nie planuję eksperymentowania, ale Marcus na pewno dostanie szansę w meczu towarzyskim z Australią. Na Wembley 2 czerwca zagrają raczej piłkarze, którzy będą stanowili o sile zespołu na turnieju. – mówi Hodgson.

Źródło:

The Guardian

Dyskusja

Dodaj komentarz