Chris Coleman: Giggs skorzysta na odejściu

628-390-giggs

Selekcjoner reprezentacji Walii Chris Coleman uważa, że Ryan Giggs skorzystałby na odejściu z Manchesteru United.

Pozycja Ryana Giggsa w Manchesterze United jest bardzo niepewna. Po odejściu Louisa van Gaala nowy menadżer będzie chciał zatrudnić swoich zaufanych współpracowników. Według Sky Jose Mourinho jest zainteresowany zatrzymaniem Walijczyka o ile ten zgodzi się na zmianę swojej roli w klubie.

Odejście z Manchesteru United będzie dla Ryana trudnym doświadczeniem, ale może mu pomóc. Będzie to nowe wyzwanie i wyjście ze swojej strefy komfortu. – mówi Coleman.

Coleman grał z Giggsem w reprezentacji Walii. Ryan jest związany z United od 1987 roku. Zagrał 963 mecze w koszulce “Czerwonych Diabłów”. Kilku decydentów nie jest przekonany do Jose Mourinho i w Giggsie widzi kandydata na objęcie schedy po van Gaalu.

Ryan jest legendą United, ale przejście do innego klubu może przynieść mu odświeżenie. Giggs jest ambitny, a obecność w jednym klubie przez tyle po kilkunastu latach może być nudna. To mogłoby pomóc mu w zbudowaniu nazwiska poza Manchesterem United.

Giggs prowadził Manchester United w czterech meczach sezonu 2013/14. Ostatnie dwa lata był asystentem Louisa van Gaala.

Giggs może być menadżerem. Jest cichym człowiekiem, ale ambicja i charakter sprawiają, że zrobi wszystko, aby odnieść sukces. Posiada poświadczenie pracy z Sir Alexem Fergusonem, Davidem Moyesem i Louisem van Gaalem, a to wiele daje. Manchester United to ogromny klub i połamanie sobie zębów na innym klubie pomogłoby mu w przygotowaniach do przejęcie “Czerwonych Diabłów” – kończy Coleman.

Źródło:

BBC

Dyskusja

Dodaj komentarz