Werdykt Van Gaala po finale FA Cup

628-390-vangaal

Manchester United zapewnił sobie zdobycie dwunastego Pucharu Anglii w trakcie dogrywki niedzielnego finału przeciwko Crystal Palace na Wembley. Louis van Gaal był zachwycony postawą swoich piłkarzy.

Przebieg meczu

“W pierwszej połowie graliśmy bardzo dobrze. Stworzyliśmy sobie sześć szans, ale żadnej nie wykorzystaliśmy. Nasi rywale stworzyli tylko dwie, ponieważ to my dominowaliśmy. W drugiej połowie spotkanie się wyrównało.”

Przeciwności losu

“Kontuzji doznali Rojo i Rashford. To było podsumowanie całego sezonu wypełnionego urazami. Do tego kończyliśmy spotkanie w dziesiątkę, ale nie poddaliśmy się. Gole w ostatnich minutach były częstym elementem naszej przygody z FA Cup, więc zapewnienie sobie zwycięstwa po dogrywce skonkludowało naszą drogę do finału. ”

Gol Lingard

“To był fantastyczny gol i moment dla całego zespołu. Miałem szczęście przy decyzji o jego wprowadzeniu.”

Odrabianie strat

“Przegrywaliśmy 0-1 na 15 minut przed końcem regulaminowego czasu gry. W filmie na MUTV widać, że przed meczem mówiłem piłkarzom o walce do samego końca. Piłkarze walczyli i zdobyli gola wyrównującego. W doliczonym czasie gry nie podłamali się stratą zawodnika i pokazali, że są lepsi od swoich rywali.”

Znaczenie Pucharu Anglii

“Zdobycie FA Cup było moim celem. Chciałem dać Manchesterowi United jakieś trofeum i udało mi się to, mimo zmiany, która miała miejsce w trakcie mojej kadencji. Zdobywałem puchary krajowe w czterech ligach, a jest to bardzo rzadkie osiągnięcie.”

Źródło:

ManUtd.com

Dyskusja

Dodaj komentarz