Ostatni dzień Van Gaala na Old Trafford?

628-390-vangaal-15

Dziennikarze stawiają, że już dzisiaj Louis van Gaal pożegna się z posadę menadżera Manchesteru United. Zastępcą Holendra ma być Jose Mourinho.

LVG przybył na obiekty treningowe, ale jego panowanie ma zostać zakończone w ciągu kilku najbliższych godzin. Holender zjawił się w Carrington o 9:45.

Dwa lata temu David Moyes po poniedziałkowej sesji treningowej udał się na rozmowę z Edem Woodwordem. Kilka dni później ogłoszono zwolnienie Szkota, który miał być długoterminowym następca Sir Alexa Fergusona.

Louis van Gaal zdobył dla Manchesteru United dwunasty Puchar Anglii, jednak piąte miejsce w Premier League i rozczarowujący styl gry sprawił, że były selekcjoner reprezentacji Holandii od grudnia jest stałym kandydatem do zwolnienia.

Przedstawiciele klubu jak i Jose Mourinho nie odpowiadają na plotki o zatrudnieniu Portugalczyka na Old Trafford, ale według wielu jest to tylko kolejnym dowodem na rozmowy pomiędzy stronami.

Obecny menadżer “Czerwonych Diabłów” miał powiedzieć “to koniec” w trakcie wychodzenia z hotelu w niedzielny wieczór. Kontrakt Louisa obowiązuje jeszcze jeden sezon, więc jego zwolnienie wiązałoby się z wypłatą odszkodowania o ile Holender nie zdecydowałbym się rezygnację.

Jose Mourinho sezon 2015/16 rozpoczął jako menadżer Chelsea, ale zeszłoroczni mistrzowi spisywali się poniżej oczekiwań. Dwukrotny triumfator Champions League pożegnał się z pracą w Londynie w grudniu 2015 roku. Z tego powodu jest bardzo zmotywowany do powrotu do dużej piłki. Pieniądze Manchesteru United pomogłyby mu w zbudowaniu drużyny według własnych upodobań.

Louis van Gaal jest pod dużą presją. My również się z nią zmagamy. Jest to związane z prestiżem Manchesteru United. Tutaj nie ma ważnych i nieważnych meczów. Musisz wygrywać zawsze. W tym sezonie nie osiągnęliśmy zamierzonych celów. Musimy upewnić się, że w przyszłym sezonie nie dojdzie do powtórki. – mówił kapitan Man Utd Wayne Rooney.

Według Raya Wilkinsa – byłego zawodnika United i asystenta w Chelsea – Jose Mourinho jest w stanie pomóc United w powrocie na ścieżkę sukcesów.

Uważam, że zatrudnienie Mourinho to odpowiedni ruch. Jose sprawi, że Manchester United wróci na właściwe tory. Gdy przychodzi do klubu oznacza to zdobywanie trofeów.

Źródło:

The Guardian

Dyskusja

Dodaj komentarz