The Sun: Van Gaal wypełni kontrakt jako dyrektor futbolu

628-390-vangaal-2

Louis van Gaal otrzyma od Manchesteru United propozycje zostania dyrektorem piłki nożnej w klubie, by Jose Mourinho mógł zostać nowym menadżerem  – donosi “The Sun”.

Mimo słabego sezonu w wykonaniu Czerwonych Diabłów, Ed Woodward ceni Louisa van Gaala i chce wykorzystać jego wiedzę piłkarską powierzając mu role dyrektora piłki nożnej, zwalniając przy tym miejsce na ławce trenerskiej dla Jose Mourinho.

Woodward zdaje sobie sprawę, że konieczna jest zmiana na stanowisku menadżera, lecz chce by Van Gaal wypełnił swój kontrakt i pozostał w klubie na ostatni rok w zupełnie innej roli, niż było to dotychczas.

Mourinho i Van Gaal są dobrymi przyjaciółmi i pracowali wcześniej razem w Barcelonie, gdzie Portugalczyk był asystentem Holendra.

Van Gaal przemówił do kibiców po meczu z Bournemouth, lecz został wygwizdany, ponieważ fani coraz głośniej domagają się jego odejścia, można więc przypuszczać, że sobotni finał FA Cup z Crystal Palace będzie jego ostatnim meczem w roli menadżera Manchesteru United.

Źródło:

The Sun

Dyskusja

Dodaj komentarz