The Sun: Kibice zaprotestują podczas meczu z Bournemouth

628-390-vangaal-9

Kibice Manchesteru United planują zaprotestować przeciwko Louisowi van Gaalowi, po tym jak zespół nie zdołał zapewnić sobie miejsca w TOP4 na koniec sezonu, co wyklucza ich z przyszłorocznej Ligi Mistrzów.

Brak Czerwonych Diabłów w Lidze Mistrzów w następnym sezonie będzie drugim takim przypadkiem w ciągu ostatnich 25 lat. Fani United są zdegustowani wynikami i stylem gry drużyny i chcą oni odejścia holenderskiego menadżera.

Już w niedziele przed meczem można było zobaczyć na jednej z trybun banner skierowany do LvG, by opuścił Old Trafford, a w dzisiejszym meczu ma ich być znacznie więcej.

Futbol w wykonaniu United jest nudny i drużyna strzela zdecydowanie za mało goli – tylko 46 w tym sezonie ligowym. To o 16 mniej niż w poprzednim sezonie i aż o 38 mniej niż w sezonie 2012-13 – powiedział Andy Mitten, redaktor wpływowego magazynu “United We Stand”.

O ile podziwiam Van Gaala za wprowadzanie młodzieży do drużyny i uważam, że zrobił to w dobrym czasie, to jego wyniki podczas dwóch lat pracy są zdecydowanie poniżej oczekiwań, a suma jego transferów porażająca – dodał.

Swoje zdanie wyraził też Sean Bones z “Manchester United Supporters Trust”:
Dla wielu kibiców United brak Ligi Mistrzów do duży zawód. Oczekiwania fanów są proste, oni chcą by drużyna grała ładnie i w stylu z jakiego znany jest Manchester United.

– Sir Matt Busby narzucił kiedyś pewne zasady. Drużyna United na Old Trafford powinna grać w odpowiednim stylu i nacierać na rywala z wielką chęcią wygrywania meczów.

– Największa krytyka w kierunku LVG jest spowodowana tym, że nie gra stylem Manchesteru United. Jego filozofia opiera się na tym by przede wszystkim nie przegrać meczu, a w drugiej kolejności by znaleźć sposób na jego wygranie.

– Przez zdecydowaną cześć sezonu gra United była bardzo ociężała i opierała się na utrzymywaniu się przy piłce i rozgrywaniu piłki z jednej strony boiska do drugiej, bez podejmowania ryzyka.

Źródło:

The Sun

Dyskusja

Dodaj komentarz