Image default
Klub

LvG: Musimy osiągnąć zamierzony cel.

_88340459_louisvangaal

Louis Van Gaal podczas konferencji prasowej po raz kolejny przyznał, że wszyscy w klubie są gotowi do walki by zakwalifikować się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów oraz rywalizacji w FA Cup. Menadżer Manchesteru United udzielił również zaskakującej wypowiedzi na temat swoich zawodników.

Mimo korzystnych wyników w ostatnim czasie i awansie do finału FA Cup, Louis Van Gaal wciąż nie może być pewien swojej przyszłości na Old Trafford. Holender w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że zespół nadal jest na etapie przebudowy.

Louis Van Gaal został zapytany m.in o to jak zawodnicy poradzą sobie ze świadomości, że zagrają z drużyną która może zapewnić sobie tytuł mistrza Anglii, natomiast sami nie mają już szans.

– Dla moich zawodników smak ligowych zwycięstw nie jest tak znanym. Nie sądzę żeby Darmian znał smak mistrzostwa. De Gea również nie zdobył tytułu. Nie zgadzam się z tym co chcesz osiągnąć zadając to pytanie. Tacy piłkarze jak Rooney czy Carrick mają już w swoim dorobku tytuł mistrzowski, a może nawet i kilka. Memphis również zdobył ten tytuł z PSV poprzedniego sezonu.

Wypowiedz ta wprawiła w ogromne osłupienie osoby będące obecne na sali, ponieważ przynajmniej siedmiu zawodników obecnej kadry ma już w CV tytuł mistrzowski.

– Nadal uważam, że jesteśmy na etapie budowy zespołu. Gdy rozpoczynałem tu prace miałem w składzie kilku zawodników powyżej 30 roku życia. To naturalne, że musieliśmy szukać wzmocnień na rynku transferowym.

Musimy się skupić na rywalizacji o zajęcie miejsca gwarantującego grę w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Bardzo ważna będzie również rywalizacja o zwycięstwo w FA Cup. To jest nasz cel o który będziemy walczyć.

Podobne artykuły

Solskjaer stałym menadżerem United. Woodward tłumaczy dlaczego wybrano Ole.

Adrian Bączyk

Bez bramek na Old Trafford. Derby Anglii na remis.

Mateusz Motyka

Lisy pokonane, United wywozi 3 punkty z King Power Stadium!

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o