Image default
Klub

Ryan Giggs odznaczony przez PFA za zasługi

628-390-giggs-3

Ryan Giggs został wyróżniony prestiżową nagrodą PFA Merit Award, która jest przyznawana za ogólne zasługi w futbolu. Tym samym tytułem zostali wcześniej wyróżnieni miedzy innymi Sir Matt Busby, Sir Bobby Charlton czy Sir Alex Ferguson.

Legendarny piłkarz Manchesteru United wystąpił w klubie 963 razy, to więcej niż jakikolwiek inny piłkarz i zdobył 20 trofeów podczas swojej niezwykłej kariery na Old Trafford.

Otrzymując to wyróżnienie podczas niedzielnej gali PFA (Związek Profesjonalnych Piłkarzy), skompletował już trzecie najważniejsze odznaczenie, zdobywając wcześniej tytuł Młodego Piłkarza Roku w 1992 roku i Piłkarza Roku w 2009 roku.

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mnie się zdobyć te 3 wyróżnienia. Tytuł Młodego Piłkarza Roku zdobyłem bardzo dawno temu, a gdy otrzymałem Tytuł Piłkarza Roku, to byłem wówczas bardzo zaskoczony. To wyróżnienie jest kulminacją mojej 25 letniej kariery, wiec jest to bardzo miłe dla mnie, moich kolegów, sztabu szkoleniowego, rodziny i przyjaciół.

– Gdy zdobędzie się takie wyróżnienie i spojrzy, jacy piłkarze je wcześniej otrzymywali, to człowiek zdaje sobie sprawę, jak wielki jest to zaszczyt. Wielokrotnie brałem udział we wcześniejszych galach, na których legendarni piłkarze i menadżerowie dostawali to wyróżnienie, wiec jest to dla mnie bardzo miłe.

Zapytany o to co mogło być przyczyną jego sukcesu podczas piłkarskiej kariery wskazał coś związanego z Sir Aleksem Fergusonem:

Przyczyną mogło być to co zwykł mawiać do mnie Sir Alex, który powtarzał „ciesz się tym”.  Oczywiście wiele jest czynników, które przekładają się na sukces, jak codzienne poprawianie umiejętności, treningi, słuchanie uwag innych, ale chyba najważniejszym jest czerpanie radości z futbolu. To właśnie robiłem od czasu gdy debiutowałem w wieku 17 lat, aż do 40 roku życia. To był wielki zaszczyt grać na Old Trafford i starałem się czerpać z tego jak największą radość.

Podobne artykuły

Times: Pogba i De Gea żadają większych pensji, by uniknąć utraty części zarobków

Adrian Bączyk

Solskjaer stałym menadżerem United. Woodward tłumaczy dlaczego wybrano Ole.

Adrian Bączyk

Bez bramek na Old Trafford. Derby Anglii na remis.

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o