Image default
Klub

Curtis: Mourinho zastąpi LVG nawet, jeśli United wygra FA Cup

628-390-mourinho-6

Nawet jeśli Manchester United wygra FA Cup, Louis van Gaal nie zachowa pracy na Old Trafford i zostanie zastąpiony przez Jose Mourinho – powiedział Neil Curtis na łamach „Sky Sports”.

Van Gaal był wielokrotnie krytykowany w trakcie obecnego sezonu, a United może mieć problemy by zakończyć sezon w TOP4 i mimo iż kontrakt Holendra wygasa dopiero latem 2017 roku, to Curtis jest pewien, że decyzja o przyjściu Mourinho na Old Trafford została już podjęta.

Jestem przekonany, że decyzja została już podjęta i Mourinho obejmie United od nowego sezonu. Gdziekolwiek nie przychodził, osiągał sukces, dlatego sądzę, że to był jego złoty bilet na Old Trafford – powiedział Curtis w programie „Sunday Supplement”.

Myślę, że zwycięstwo w półfinale FA Cup nie przyćmi faktu, że drużyna grała słabo przez ostatnie 18 miesięcy pod wodzą Van Gaala, a on okazał się słaby jako menadżer.

– Sądzę, że jeśli oglądalibyśmy przez te 18 miesięcy dużo więcej takiego United, jak w tym meczu, to nie rozmawialibyśmy teraz o jego przyszłości – dodał.

Van Gaal był chwalony, za wprowadzeni młodzieży do składu United, ale Curtis jest zdania, że było to wymuszone kontuzjami w zespole Czerwonych Diabłów.

Wprowadzenie do składu młodzieży było wymuszone kontuzjami w zespole. Nie oglądalibyśmy teraz w pierwszej drużynie Marcusa Rashforda, gdyby nie kontuzje, które swego czasu miały miejsce. Ostatnio mówi się, że może się coś zmieniło i widać postęp, ale to co dzieje się od teraz do końca sezonu nie przyćmi tego co miało miejsce przez ostatnie dwa lata.

– To będzie ciekawy problem, jeśli Manchester United wygra FA Cup. Będzie to znaczyło, że LVG jest nagle menadżerem odnoszącym sukcesy z Manchesterem United? To wystarczająco, by zapomnieć mu wszystkie niepowodzenia? Nie sądzę. Nawet jeśli wygrają FA Cup, wciąż będzie wiele powodów by go zwolnić.

– Myślę, że zawsze dobrym pomysłem w takich sytuacjach jest spojrzenie na dłuższy okres czasu. Odpadniecie z Ligi Mistrzów w fazie grupowej, odpadniecie z Ligi Europy, problemy z zakończeniem sezonu w TOP4, to są realne kryteria oceny, a nie dobry mecz w półfinale FA Cup z Evertonem.

Podobne artykuły

Daily Mail: Woodward zorganizował spotkanie kryzysowe

adi87a

Times: Pogba i De Gea żadają większych pensji, by uniknąć utraty części zarobków

adi87a

Solskjaer stałym menadżerem United. Woodward tłumaczy dlaczego wybrano Ole.

adi87a

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o