Van Gaal po meczu z Crystal Palace

628-390-vangaal-3

Louis van Gaal powiedział po meczu z Crystal Palace, że jego drużyna powinna wygrać 5-0. Holender przekazał także, że Matteo Darmian, który strzelił dziś gola i zaliczył asystę, był najlepszym strzelcem drużyny także podczas poniedziałkowego treningu strzeleckiego.

Dośrodkowanie Darmiana w 4 minucie przeciął obrońca gości – Delaney, który wpakował piłkę do własnej bramki, co dało prowadzenie United. W 55 minucie po pięknym strzale z linii pola karnego Darmian ustalił wynik meczu, zdobywając drugiego gola dla Czerwonych Diabłów.

To był mecz, który powinniśmy wygrać 5-0, ale jestem zadowolony z naszej dzisiejszej gry. Stworzyliśmy sobie dużo okazji strzeleckich i nie pozwoliliśmy rywalom na wiele – powiedział van Gaal po meczu.

Darmian zaskoczył mnie na poniedziałkowym treningu. Trenowaliśmy strzały i był on najlepszym strzelcem podczas sesji treningowej. Wykańczał akcje zarówno prawą, jak i lewą nogą. Bardzo się ciesze z jego bramki  – dodał Holender.

Menadżer United wypowiedział sie także o grze Rooneya na pozycji pomocnika w spotkaniu z Crystal Palace:

Żaden z piłkarzy nie ma przypisanej na stałe pozycji. Ustawiam ich tam, gdzie sądzę, że dadzą najwięcej drużynie w danym meczu. Dziś Wayne grał bardziej w pomocy głównie ze względu na styl gry Crystal Palace, poza tym nie chciałem cofać Rashforda z pozycji napastnika, wiec musiałem poszukać innej pozycji dla Wayne’a.

United wygrało 6 meczów z rzędu na Old Trafford licząc wszystkie rozgrywki, zachowując przy tym 5 czystych kont. W pokonanym polu pozostali Crystal Palace, Aston Villa, Everton, Watford, Arsenal i Stoke.

Czerwone Diabły tracą obecnie 2 punkty do Manchesteru City i mają realne szanse na zakończenie sezonu w czołowej czwórce. Van Gaal zaznaczył jednak, że teraz piłkarze muszą się szybko zregenerować by być gotowymi na sobotni półfinał FA Cup z Evertonem na Wembley.

Mamy dwa dni przerwy i czeka nas kolejny mecz. Musieliśmy sobie z tym radzić wielokrotnie i teraz znów musimy to zrobić. Musimy bardzo ciężko pracować by wejść na odpowiedni poziom bo teraz jest bardzo ważny moment sezonu. Jeśli przetrwamy mecz z Evertonem, powinienem dać piłkarzom kilka dni wolnego – zakończył Holender.