Image default
Klub

Daily Mail: Celtic zainteresowany zatrudnieniem Giggsa

628-390-giggs

Ryan Giggs jest poważnym kandydatem do zastąpienia Ronny’ego Deili na stanowisku menadżera Celticu Glasgow – informuje „Daily Mail”.

Obecny menadżer Celticu potwierdził, że odejdzie z klubu po zakończeniu bieżącego sezonu i drużyna z Glasgow jest w trakcie poszukiwania jego następcy.

Giggs ma być jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia steru w drużynie the Bhoys. Walijczyk miałby mieć zapewniony długoletni kontrakt w Szkocji, jednak sam zainteresowany nie jest przekonany, czy wyjazd za północną granice byłby dobrym krokiem na początku jego kariery menadżerskiej.

Przed podjęciem decyzji, Giggs oczekuje jasnej deklaracji co do jego przyszłości na Old Trafford. Pewne jest, że szefostwo Manchesteru United chce by legendarny piłkarz Czerwonych Diabłów pewnego dnia został menadżerem klubu, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że na następcę Van Gaala nie zostanie wyznaczony Giggs, a Jose Mourinho lub Mauricio Pochettino.

W Celticu zdają sobie sprawę z niepewnej sytuacji Giggsa i jego przywiązania do Manchesteru, dlatego rozważają też inne kandydatury, jak powrót na Parkhead Neila Lennona, który odszedł z Boltonu w marcu, czy zatrudnienie Davida Moyesa.

Lennon, który jako piłkarz i menadżer Celticu zdobył z klubem łącznie 16 pucharów, wyraża chęć powrotu do swojej byłej drużyny.

Zdecydowanie byłbym zainteresowany. Byłem związany z klubem przez 15 lat. Tęskniłem za Celtikiem, gdy odszedłem jako piłkarz, a także można za nim zatęsknić w wieku 44 lat – powiedział Lennon.

Podobne artykuły

Times: Pogba i De Gea żadają większych pensji, by uniknąć utraty części zarobków

Adrian Bączyk

Solskjaer stałym menadżerem United. Woodward tłumaczy dlaczego wybrano Ole.

Adrian Bączyk

Bez bramek na Old Trafford. Derby Anglii na remis.

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o