United – Crystal Palace 2-0. Doskonały mecz Darmiana!

628-390-darmian-crystal-palace2

Manchester United pewnie pokonał 2-0 Crystal Palace na Old Trafford w zaległym meczu 30 kolejki Premier League. Asystę i bramkę w tym meczu zaliczył Matteo Darmian. Dzięki tej wygranej, Czerwone Diabły zbliżyły się na 2 punkty do Manchesteru City.

Mecz rozpoczął się doskonale dla United, bo już w 4 minucie było 1-0 po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Darmiana i golu samobójczym Delaneya.

W 22 minucie Czerwone Diabły miały bardzo dobrą okazje na podwyższenie wyniku, jednak strzał Martiala z lewego skrzydła doskonale sparował na rzut rożny Julian Speroni.

W 32 minucie Martial przeprowadził kolejną groźną akcje lewym skrzydłem i po minieciu jednego obrońcy zszedł do linii i dośrodkował piłkę do Rashforda, ale tym razem obrońca Crystal Palace był szybszy i wybił piłkę na rzut rożny.

W 38 minucie doskonałe prostopadłe podanie do Rashforda zagrał Rooney i młody napastnik United miał dobrą okazje strzelecką, ale Speroni jest dziś w dobrej formie i ponownie wyszedł zwycięsko z pojedynku z piłkarzami Czerwonych Diabłów.

W 40 minucie Mata zagrał piłkę pietą do wbiegającego w pole karne Martiala, który próbował pokonać bramkarza Crystal Palace strzałem w długi róg, ale ponownie jak we wcześniejszych sytuacjach, Speroni wybił piłkę na rzut rożny.

W 42 minucie mogło być 1-1. Doskonała kontra Crystal Palace i piłkarze Alana Pardew znaleźli sie w sytuacji 2 na 1 z Chrisem Smallingiem, lecz obrońca United przewidział podanie Lee do Adebayora i wybił piłkę na rzut rożny.

W 43 minucie drużyna Crystal Palace mogła grać w dziesiątkę po groźnym wślizgu Souare w nogi Juana Maty, lecz Lee Mason pokazał piłkarzowi gości tylko żółtą kartke.

Do przerwy wynik meczu 1-0 dla United.

Druga połowa zaczęła się od ataków Czerwonych Diabłów i na efekty nie trzeba było długo czekać bo w 55 minucie wybicie piłki przez obrońców Crystal Palace przed pole karne wykorzystał Matteo Darmian, po którego mocnym strzale z linii pola karnego, piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. United prowadziło 2-0!

W 73 minucie Rooney wykonał dobre dośrodkowanie z prawego skrzydła, a piłkę po jego strzale głową na rzut rożny wybił Mariappa. Było blisko drugiego gola samobójczego, bo piłka przeleciała tuż nad poprzeczką bramki Speroniego.

W 87 minucie szanse na drugiego gola miał Darmian, jednak jego strzał po ziemi zza pola karnego minął bramkę o kilka metrów.

Po 93 minutach Lee Mason zakończył spotkanie i Manchester United dopisuje na swoje konto kolejne 3 punkty, dzieki czemu traci już tylko 2 oczka do Manchesteru City, który tylko zremisował 1-1 z Newcastle.