Image default
Mecze

Manchester United mistrzem Anglii U-21

628-390-united-u21-champions

Manchester United w dramatycznych okolicznościach zwycieżył 3-2 z Tottenhamem na wyjeździe i został mistrzem Anglii U-21.

United zaczęło ten mecz bardzo dobrze i już w 5 minucie po dobrym podaniu Paddy’ego McNaira i pięknym strzale Donalda Love’a wyszło na prowadzenie.

Pomimo nacisków ze strony Tottenhamu, to Czerwone Diabły zdobyły 2 gola. W 16 minucie dośrodkowanie Guillermo Vareli i uderzenie z woleja Andreasa Pereiry dały United podwyższenie wyniku na 2-0.

W 26 minucie gospodarze zmniejszyli straty po strzale kapitana Kogutów, Willa Millera, było już tylko 1-2.

Od początku drugiej części obie ekipy stworzyły sobie po kilka sytuacji bramkowych, jednak na kolejnego gola kibice musieli czekać do 84 minuty, kiedy to Joe Pritchard zdobył bramkę na 2-2.

Gdy wydawało się, że  spotkanie zakończy się remisem, w 93 minucie Andres Pereira posłała ładne dośrodkowanie do Paddy’ego McNaira, którego strzał został zablokowany, jednak do piłki dobiegł Guillermo Varela i strzelił nie do obrony obok interweniującego bramkarza Tottenhamu. Gol ten zapewnił drużynie Manchesteru United mistrzostwo Anglii U-21.