Image default
Mecze

Fosu-Mensah: Wciąż szukam optymalnej pozycji

fosu mensah

Timothy Fosu-Mensah, który coraz częściej otrzymuje szanse gry od Louisa Van Gaala przyznaje, że wciąż szuka dla siebie optymalnej pozycji. Jednak jak sam przyznaje jest gotów zagrać wszędzie gdzie tylko będzie potrzebny.

Wychowanek szkółki piłkarskiej Ajaxu Amsterdam mimo młodego wieku jest niezwykle uniwersalną postacią w układance Louisa Van Gaala. W dotychczasowych rozegranych meczach występował już na obu bokach obrony, ale również jako stoper. Również w zespole Manchesteru United U21 był próbowany jako środkowy pomocnik.

Jednak jak sam przyznaje, wciąż nie jest do końca przekonany która jest dla niego najbardziej odpowiednia.

– Trudno mi wskazać tą najbardziej odpowiednią pozycję, jednak jeżeli miałbym wybierać to zdecydował bym się na dwie opcje: środek obrony lub pomocy. Jestem gotów zagrać wszędzie tam, gdzie dostanę szansę od menadżera.

– Okres przygotowawczy spędziłem wraz z zespołem U21. Opiekun tego zespołu Warren Joyce pomógł mi w wielu elementach, a szczególnie tych które nie były moją mocną stroną. Dzięki niemu jestem lepszym piłkarzem i ciesze się, że udało mu się to dokonać.

– Podczas letnich sparingów miałem okazję również występować w roli klasycznej „10”. To dla mnie bardzo cenne doświadczenie, ponieważ gra na tej pozycji wymaga od zawodnika kreatywnego myślenia. Dlatego teraz mając bardziej defensywne zadania łatwiej jest mi przewidzieć zachowanie ofensywnie nastawionych rywali. Gra na różnych pozycjach może okazać się bardzo cenną lekcją.

– Myślę, że bycie uniwersalnym i granie na różnych pozycjach w młodym wieku ma bardzo duże znaczenie. Menadżer ma wobec ciebie więcej opcji, a zawodnik może częściej występować i zbierać cenne doświadczenie.

 

Podobne artykuły

Świąteczne lanie na Goodison Park. 4-0 dla Evertonu.

Mateusz Motyka

Kadra Manchesteru United na mecz z Evertonem

Mateusz Motyka

Oceny pomeczowe: Manchester United – Liverpool FC

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o