Bez fajerwerków na Old Trafford. United – Aston Villa 1-0.

628-390-united-aston-villa

Manchester United po bramce Marcusa Rashforda w pierwszej połowie, pokonał 1-0 Aston Villę w meczu 34 kolejki Premier League.

W pierwszej połowie spotkania gra toczyła się pod dyktando United, ale podopieczni Van Gaala mimo przewagi w posiadaniu piłki, nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Sytuacja uległa zmianie w 32 minucie, kiedy to dośrodkowanie po ziemi z prawego skrzydła wykonał Antonio Valencia i z idealnie zagranej piłki skorzystał Marcus Rashford, pakując piłkę obok interweniującego Brada Guzana.

Wydawało się, że w drugiej połowie worek z bramkami się otworzy i United dobije ostatnią drużynę w tabeli ligi angielskiej, jednak nic takiego nie miało miejsca. Czerwone Diabły kontrolowały spotkanie, utrzymywały się przy piłce, lecz nic z tego nie wynikało pod bramką Guzana.

W 82 minucie na boisku pojawił się Rudy Gestede i ta zmiana podziałała na Aston Villę motywująco, bo w przeciągu 2 minut goście stworzyli sobie trzy bardzo dobre okazje, z których powinni zdobyć bramkę wyrównującą.

Punktatorstwo United mogła się źle skończyć, jednak ostatecznie udało się dowieźć jednobramokową przewagę do końca meczu. W doliczonym czasie doskonałą sytuację miał jeszcze Memphis Depay, ale piłka po jego strzale otarła się o słupek i wypadła za boisko.