5 argumentów, dlaczego fani kochają Fosu-Mensaha

628-390-fosu-mensah-2

Timothy Fosu-Mensah jest obok Marcus Rashforda najjaśniejszą postacią Manchesteru United, jeśli chodzi o młodych piłkarzy, którzy pod wodzą Louisa van Gaala dołączyli do pierwszego zespołu z drużyn juniorskich. Oficjalna strona Manchesteru United wymieniła 5 powodów, dlaczego jest on tak uwielbiany przez fanów.

1. Nasz człowiek.
To co cechuje ten sezon, to wejście wielu młodych piłkarzy do pierwszej drużyny. Fosu -Mensah, który zadebiutował 28 lutego w meczu z Arsenalem, jest 8 piłkarzem z akademii, który wystąpił w tym sezonie w pierwszej drużynie. To prawda, że w wieku 16-lat dołączył on do United we wrześniu 2014 z Ajaksu Amsterdam, ale przed debiutem w pierwszym zespole spędził 18 miesięcy ciężko trenując w Aon Training Complex i zaliczając wiele udanych występów w barwach drużyn U-18 i U-21.

2. Pierwsza drużyna? Żaden problem!
Przeskok z drużyny rezerw do pierwszego zespołu i występy w Premier League to dla wielu młodych piłkarzy zbyt duży skok, jednak nie dla Fosu-Mensaha, co udowodnił w ciągu swoich 7 dotychczasowych występów w dorosłej drużynie United. Wychowanek Ajaksu jest bardzo silny i cechuje się dużą dojrzałością, zachowując się na boisku jak “stary wyjadacz”, będąc realnym wzmocnieniem drużyny prowadzonej przez Van Gaala.

3. Pan uniwersalny
Fosu-Mensah w swoim debiucie przeciwko Arsenalowi wystąpił na lewej obronie, zastępując kontuzjowanego Marcosa Rojo, a następnie grał na środku defensywy w wygranym 1-0 meczu z Watford na Old Trafford, by na koniec w spotkaniach z Tottenhamem i West Ham wystąpić na prawej stronie bloku defensywnego.  Co ciekawe w drużynie Ajaksu U-18 grał on nawet na pozycji napastnika, a w United U-21 występował też na pozycji nr 10. Niektórzy jednak mówią, że najlepszą dla niego pozycją jest środek pomocy, więc jak widać ma on na prawdę bogaty repertuar.

4. Uwielbia przechwyty.
W futbolu jest wiele momentów i elementów gry, które ekscytują fanów, jak wykańczanie akcji, piękne asysty czy gra z pierwszej piłki. Innym z takich elementów są przechwyty i Fosu-Mensah, który ma doskonałe wyczucie w tej materii, zaliczył mnóstwo udanych przechwytów, grając przeciwko takich piłkarzom, jak Odion Ighalo z Watford czy Dele Alli z Tottenhamu.

5. Wiek
Timothy ma dopiero 18-lat i przed nim jeszcze długa kariera, jednak jego dojrzałość na tym etapie pozwala sądzić, że przy ciężkiej pracy i poświęceniu na treningach, ma on przed sobą świetlaną przyszłość.

Mimo doskonałej gry i fali pochwał płynących w jego kierunku, Fosu-Mensah zachowuje spokój i wie, co musi robić, by jego dalsza kariera szła w dobrym kierunku:

Oczywiście, ciągle muszę ciężko trenować. Jako młody piłkarz muszę się na tym skupić, oraz na słuchaniu rad ze strony menadżera i trenerów, szczególnie jeśli chcę grać coraz więcej meczów. Gdy przychodzi Twój moment, musisz grać dobrze i dawać z siebie wszystko – powiedział Fosu-Mensah dla ManUtd.com.

Źródło:

manutd.com

Dyskusja

Dodaj komentarz