Image default
Klub

Giggs docenia wpływ Charltona

628-390-giggs

Ryan Giggs przyznał, że zachowanie Sir Bobby’ego Charltona jest inspiracją dla każdego pracownika Manchesteru United. Asystent menadżera od początku swojej przygody z piłką nożną zasięgał rady u legendy klubu.

Ryan pobił rekord Charltona w liczbie występów w koszulce Manchesteru United w czasie zwycięskiego finału Champions League z 2008 roku. Giggs przyznał, że Bobby i Sir Alex Ferguson mieli największy wpływ na jego karierę piłkarską.

– Sir Bobby Charlton zawsze był dostępny i gotowy do rozmowy. Było tak od moich początków do zakończenia kariery. Miał ogromny wpływ na moją karierę. Zawsze interesowały go losy młodego pokolenia. Często oglądał mecze młodych roczników i rezerw. W czasie tourów fani okazują uwielbienie w stosunku do niego i wtedy zdajesz sobie sprawę, jak wielką rolę odegrał w historii „Czerwonych Diabłów”. 

W niedzielę odbędzie się otwarcie trybuny Sir Bobby’ego Charltona na Old Trafford. Z tego powodu Ryan opowiedział o roli Bobby’ego.

– Moim zdaniem Sir Bobby Charlton to uosobienie Manchesteru United. Był jednym z naszych najlepszych piłkarzy, a teraz dzięki swojej osobowości pomaga kolejnym pokoleniom. 

Podobne artykuły

Times: Pogba i De Gea żadają większych pensji, by uniknąć utraty części zarobków

Adrian Bączyk

Solskjaer stałym menadżerem United. Woodward tłumaczy dlaczego wybrano Ole.

Adrian Bączyk

Bez bramek na Old Trafford. Derby Anglii na remis.

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o