Image default
Klub

Znamy szczegóły transferu Memphisa Depaya

depay7_3439482b[1]

Pierwotnie mówiło się, że Memphis Depay dołączył do Manchesteru United za kwotę w wysokości ponad dwudziestu milionów funtów. Dokumenty, które wyciekły kilka dniu temu wskazują, że cena za Holendra znacznie wzrośnie, jeśli „Czerwone Diabły” będą odnosiły sukcesy.

Cena ze Memphisa może wzrosnąć do 34 milionów funtów. Szczegóły umowy ujawnił portal Football Leaks, który od dłuższego czasu pozwala nam na wejście w świat ogromnych pieniędzy związanych z piłką nożną.

Manchester United zapłacił 26.7 miliona funtów za piłkarza. 13,35 miliona przelano na konto PSV z dniu potwierdzenia umowy . Kontrakt podpisano na dwa tygodnie przed zakończeniem sezonu 2014/15, czyli na miesiąc przed oficjalnym ogłoszeniem transferu przez kluby. Oprócz tego na konto holenderskie klubu przelano 6.6 miliona funtów 31 stycznia. Kolejna rata wypada na początek lipca. Obecny mistrz Holandii zarobi jeszcze więcej, jeśli „Czerwone Diabły” w ciągu najbliższych trzech lat zakwalifikują się do Champions League i odniosą sukces w tych rozgrywkach. Jeśli do sezonu 2019/20 klub z Manchesteru dostanie się do półfinału Ligi Mistrzów PSV zainkasuje 255 tysięcy funtów. W przypadku awansu do finału suma ta wyniesie 510 tysięcy, natomiast zwycięstwo aż milion.

Jeśli Manchester United wygrywałby Premier League i Champions League aż do 2020 roku PSV zarobiłoby na Memphisie kolejne 4 miliony funtów.

Oprócz tego Einhoven może liczyć na 3.9 miliona funtów bądź 10% zysku z kolejnego transferu Depaya.

Dokumenty, które wyciekły nie informują nas o płacach dla piłkarza, jednak według plotek wynoszą one około 90 tysięcy tygodniowo.

Podobne artykuły

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a

Man Utd potwierdził terminy meczów przedsezonowych

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o