Image default
Klub

Giggs o roli młodzieży w historii United

628-390-giggs

Tradycja Manchesteru United dotycząca wprowadzania piłkarzy z akademii do pierwszej drużyny odgrywa ogromną rolę w historii klubu – powiedział Ryan Giggs.

Louis van Gaal podczas niespełna dwóch lat pracy na Old Trafford dał szansę 14 piłkarzom z akademii i jak twierdzi Giggs, proces ten zawsze będzie ważny dla klubu.

Myślę, że to zawsze będzie część naszej filozofii – powiedział Giggs.

Walijczyk rozegrał w barwach United niemal 1000 meczów podczas 24 lat gry na Old Trafford, wygrywając w tym czasie 13 mistrzostw Anglii, dwukrotnie zdobywając Ligę Mistrzów i czterokrotnie FA Cup.

Był on jednym z piłkarzy wchodzących w skład słynnego „Class of 92”, do którego zaliczali się także Gary i Phil Neville, Nicky Butt, Paul Scholes i David Beckham. Wszyscy oni trafili do pierwszej drużyny Manchesteru United z akademii i odegrali bardzo ważną rolę w historii klubu.

To część historii, która odróżnia nas od innych klubów. Oczywiście możemy sprowadzić piłkarzy Światowej klasy z całego Świata, ale chcemy też by nasi wychowankowie odgrywali ważne role w klubie. Chcemy by piłkarze z drużyn juniorskich grali później w pierwszej drużynie. To ogromna część historii United – dodał Giggs.

Podobne artykuły

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a

Man Utd potwierdził terminy meczów przedsezonowych

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o