Image default
Klub

Downing: Dajmy czas Rashfordowi

628-390-rashford-midtjylland

Trener reprezentacji Anglii do lat 20, Keith Downing wierzy, że cierpliwość jest najlepszą receptą na dalszy rozwój kariery reprezentacyjnej Marcusa Rashforda.

Rashford jest po imponujących występach w barwach Manchesteru United objawieniem w ostatnim czasie i niektórzy eksperci piłkarscy na Wyspach sugerują, by powołać go na Euro 2016. Keith Downing jest jednak zdania, że zbyt wczesne powołanie Rashforda do kadry seniorskiej może spalić jego dalszą karierę.

Oczywiście jesteśmy w kontakcie z Royem Hodgsonem. Będziemy rozmawiać za tydzień, czy dwa, ale myślę, że spokojne postępowanie z Marcusem jest najlepszym wyjściem – powiedział Downing dla Sky Sports News HQ.

Sądzę, że nie powinniśmy postępować z nim zbyt szybko. Oczywiście jest on w głowie Roya, ale myślę, że powinniśmy postawić na spokojny rozwój.

Downing spotkał Rashforda po raz pierwszy w tym tygodniu i jest pod wrażeniem tego jak piłkarz Man Utd radzi sobie z obecną sławą.

Pokazał się on wszystkie dwa czy trzy tygodnie temu i zagrał kilka świetnych meczów w barwach Manchesteru United i zdobył ważne gole. Wielki szacunek dla niego, za to jak radzi sobie z obecną sławą.

– Dużym atutem Marcusa jest jego siła. Jest on też bardzo dojrzały jak na tak młodego piłkarza. Jestem przekonany, że zdaje on sobie sprawę, że wciąż przed nimi wiele nauki i że obecna sława mu nie przeszkodzi w dalszym rozwoju – dodał trener reprezentacji Anglii U-20.

Podobne artykuły

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a

Man Utd potwierdził terminy meczów przedsezonowych

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o