Hodgson: Shaw może pojechać na Euro 2016

628-390-shaw-2

Mimo 6 miesięcznego rozstania z piłką, Luke Shaw jest wciąż brany pod uwagę pod kątem wyjazdu na Euro 2016, przekazał selekcjoner reprezentacji Anglii – Roy Hodgson.

Lewy obrońca Manchesteru United przed złamaniem nogi w meczu z PSV Eindhoven, był w znakomitej formie i selekcjoner Anglików liczy, że młody piłkarz do mistrzostw we Francji wróci do dobrej formy. Hodgson przekazał, że chce by Shaw udowodnił, że jest w dobrej formie przed 12 maja, kiedy to nastąpi ogłoszenie składu na Euro 2016.

Tak, drzwi dla niego są otwarte. Jeśli dojdzie do odpowiedniej sprawności, to ma szansę na powołanie. Luke Shaw to piłkarz w którego wierzymy, to znakomity talent. Gdy będzie on sprawny, będzie największą konkurencją dla pozostałych lewych obrońców – powiedział selekcjoner reprezentacji Anglii.

Na najbliższe mecze towarzyskie z Francją i Holandią, powołanie otrzymało dwóch lewych obrońców, Danny Rose z Tottenhamu i Ryan Bertrand z Southampton, jednak jeśli Shaw wróci do pewnej sprawności, wydaje się, że może on być pierwszym wyborem na tę pozycję.

Wiele zależy od tego czy United da mu szansę gry przed końcem sezonu, myślę, że on zasługuje na taką szansę, jednak jeśli jej nie otrzyma, nie będę mógł wiele zrobić – dodał Hodgson.

Źródło:

BBC

Dyskusja

Dodaj komentarz