Rooney: Będę gotowy do gry w kwietniu

628-390-rooney-schneiderlin

Wayne Rooney przekazał, że jego rehabilitacja po przebytej kontuzji kolana przebiega zgodnie z planem i jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, to wróci na boisko w kwietniu.

Kapitan United i reprezentacji Anglii doznał kontuzji kolana w meczu z Sunderlandem w zeszłym miesiącu, w efekcie czego opuścił 8 ostatnich meczów Czerwonych Diabłów. Mimo iż rehabilitacja przebiega dobrze, nie zagra on również w meczach z Liverpoolem w Lidze Europy, Manchesterem City w Premier League oraz w towarzyskich mezach reprezentacji Anglii z Niemcami i Holandią.

Wszystko przebiega zgodnie z planem. Rehabilitacja przebiega dobrze. Nie wiem kiedy dokładnie wrócę. Oczywiście opuszczę mecze reprezentacji, ale na szczęście nie potrwa to długo. – powiedział Rooney dla manutd.com przed ogłoszeniem nowej umowy sponsorskiej klubu z firmą Gulf.

Nie można tego przyspieszyć, bo gdy będę chciał wrócić zbyt szybko, mogę sobie tylko zaszkodzić. Najbardziej realnym terminem powrotu jest więc przerwa na mecze reprezentacji.

– Wcześniej mówiłem, że opuszczę około 8 spotkań. Nie sądziłem jednak, że potrwa to tak długo, co jest frustrujące. Wraz z lekarzem i menadżerem zdecydowaliśmy, że potrzebuję trochę odpoczynku, dzięki czemu już niebawem będę zdolny do gry – zakończył kapitan United.

Źródło:

Talksport.com

Dyskusja

Dodaj komentarz