Image default
Mecze

Carrick głodny sukcesu w FA Cup

Carrick

Michael Carrick odniósł wiele zwycięstw z barwach Manchesteru United. Jedynym brakującym trofeum jest FA Cup, jednak obecne rozgrywki mogą to zmienić.

Dzisiejszym rywalem „Czerwonych Diabłów” będzie West Ham, czyli były klub Michaela. Zwycięstwo sprawi, że United znajdą się w półfinale Pucharu Anglii i w następnej rundzie zagrają na Wembley.

Jesteśmy zdeterminowani i zdajemy sobie sprawę z szansy przed którą stoimy. West Ham zalicza dobry sezon i doszli w Pucharze Anglii do miejsca w którym nie byli bardzo dawno. W Premier League idzie im równie dobrze, ponieważ na początku rozgrywek nikt nie spodziewał się ich na 5. miejscu. To będzie trudny mecz o czym świadczy nasz ostatni pojedynek (0-0 w grudniu). – mówił wczoraj Michael.

Pomocnik został również zapytany o 12 lat w trakcie których Manchester United nie potrafi zdobyć FA Cup.

– Zbyt długo czekamy na kolejny Puchar Anglii. Przed naszym ostatnim sukcesem (rok 2004) zdobywaliśmy FA Cup bardzo często, więc okres oczekiwania zdaje się być wiecznością. Manchester United musi wygrywać trofea.

Carrick był częścią drużyny, która w 2007 roku uległa w finale FA Cup Chelsea. Michael nie wspomina tego dnia zbyt dobrze, ale przyznaje, że został je za sobą.

Przegrany finał zostawiłem za sobą. Niezależnie czy wygrywasz czy przegrywasz musisz o tym zapomnieć i nastawić się na przyszłe mecze. Do dzisiaj jestem zdania, że niesłusznie nie uznano gola Ryana Giggsa, ale wtedy futbol wyglądał inaczej. 

 

Podobne artykuły

Sześciu juniorów trenowało z pierwszym zespołem

adi87a

Oceny pomeczowe: Manchester United – Manchester City

Mateusz Motyka

Kadra na mecz z Manchesterem City

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o