Image default
Klub

Van Gaal broni swojej filozofii prowadzenia zespołu

628-390-vangaal-5

Louis van Gaal po porażce z Liverpoolem po raz kolejny jest krytykowany przez środowisko piłkarskie. Mimo tego Holender jest przekonany, że ma dobry wpływ na Manchester United.

Louis przyznał, że nie spodziewa się akceptacji jego słów o pozytywnym wpływie na obecnie prowadzony zespół.

Menadżer uważa, że mecz z West Hamem będzie doskonałą okazją do odbicia się od dna. Pewność siebie jest spowodowana miejscem rozegrania tego meczu, czyli domowym stadionie United.

– Porażka na Anfield nałożyła na nas dużą presję. Nadal jesteśmy uczestnikami trzech rozgrywek. Po porażce w Danii zwalnialiście mnie, ale później rozbiliśmy ich na Old Trafford i wszystko się zmieniło. Istnieje możliwość powtórzenia tego z Liverpoolem. Może zdobędziemy trzy gole? Wydaje się to nieprawdopodobne, ale z pewnością jest możliwe. Wygrana z West Hamem również jest prawdopodobna, bo będziemy grali na Old Trafford, gdzie zazwyczaj wygrywamy. Oczywiście możemy odpaść ze wszystkich rozgrywek, ale na ten moment nie przyjmujemy takiej wersji wydarzeń. 

Na pytanie o wiarę we własny warsztat odpowiedź mogła być tylko jedna.

– Uważam, że moje filozofia dobrze funkcjonuje. Musicie dostrzegać, że w tym sezonie zmagamy się z kilkoma ogromnymi utrudnieniami. Gdy masz wąską kadrę i grasz w trzech rozgrywkach nic nie jest łatwe. Gramy w stylu, którego oczekuje, jednak nie przynosi od wyników. Z takimi rezultatami możemy pomarzyć o FA Cup czy Europa League, ale jesteśmy w stanie odmienić końcówkę sezonu. 

Podobne artykuły

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a

Man Utd potwierdził terminy meczów przedsezonowych

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o