Klopp zachwycony rywalizacją w Europa League

klopp

Menadżer FC Liverpool Jurgen Klopp w rozmowie dla Goal.com przyznał, że jest zachwycony rywalizacją w Lidze Europy z Manchesterem United.

Po raz pierwszy w historii Ligi Europy dojdzie do rywalizacji dwóch najbardziej utytułowanych klubów angielskich. Pojedynki obu drużyn są określane mianem “Bitwy o Anglię.”  Stawką rywalizacji jest awans do ćwierćfinału Ligi Europy.

– Dla takich meczy kocham futbol. W każdym rejonie świata dochodzi do spotkań derbowych. Nie są to może tak wielkie kluby, jednak emocje są równie ogromne. 

– Jeśli jesteś częścią tych derbów to dla ciebie wielka sprawa i nigdy nie masz ich dość. Kiedyś nie wyobrażałem sobie, że będę miał okazję być częścią tych meczów. Teraz jako menadżer Liverpoolu zasiądę na ławce w rywalizacji z Manchesterem United. To dla mnie jedna z najpiękniejszych rzeczy jakie mogę sobie wyobrazić.

– Byłem bardzo szczęśliwy po losowaniu. Nie dlatego, że będzie to dla nas łatwy mecz, jednak ze względu na niesamowite emocję związane z rywalizacją tych klubów.

– To będzie pierwsza taka rywalizacja obu klubów w Europie o czym nie wiedziałem. To będzie naprawdę wielki mecz. Wszyscy związani z Liverpoolem jesteśmy bardzo podekscytowani. 

– Myślę, że nie jest to jedno z najważniejszych spotkać w mojej karierze, jednak na pewno jedno z tych bardzo szczególnych.

Początek rywalizacji w czwartek o 21.05. Mecz będzie można obejrzeć w Eurosport 1

Dyskusja

Dodaj komentarz