Image default
Klub

Van der Sar na temat pracy Louisa van Gaala

628-390-vangaal-7

Edwin Van der Sar zna Louis van Gaala jeszcze z Ajaxu Amsterdam. Z tego powodu holenderski menadżer z uwagą przyglądał się pracy swojego rodaka na Old Trafford.

Edwin uważa, że Louis van Gaal jest w stanie poprowadzić Manchester United do sukcesów. Bardzo możliwe, że jest to związane z sukcesami jakie odnosił pod wodzą LVG. W latach 90. Van der Sar grał w Ajaxie prowadzonym przez Louisa i zdobył pod jego wodzą tytuł mistrza Holandii, Puchar UEFA i Champions League.

– Manchester United traci dosyć dużo punktów do czołowych klubów Premier League, ale nadal ma szanse na dwa puchary. Jego pierwszy rok w Ajaxie (1992) również nie był dobry. W lidze byliśmy dopiero czwarci, jednak udało nam się zwyciężyć Puchar UEFA. „Czerwone Diabły” w tym sezonie mogą wygrać Europa League i FA Cup. Miejsce premiowane grą w Champions League znajduje się w znacznej odległości, ale szanse nie zostały jeszcze zaprzepaszczone. W tym momencie nic się jeszcze nie rozstrzygnęło. – mówi Edwin.

Za kadencji Louisa van Gaala w pierwszym zespole zadebiutowało 14 wychowanków. Aż 11 dostało szansę w sezonie 2015/16. Edwin Van der Sar przypomina, że już w latach 90. Louis był znany z wychowywania młodzieży.

To miłe, że nadal daje szanse młodym zawodnikom. Robi to United, a kiedyś robił to w Ajaxie. Taka taktyka przynosi klubom wiele zysków w przyszłości. Dla mnie był najlepszym menadżerem z jakim kiedykolwiek pracowałem. Nauczył mnie taktyki, ale także bycia profesjonalistą. Każdy słuchał go, bo wiedzieliśmy, że wie o czym mówi. Oczekiwał od nas wiele, ale dzięki temu odnosiliśmy sukcesy.

Podobne artykuły

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a

Man Utd potwierdził terminy meczów przedsezonowych

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o