Image default
Klub

David Prutton: Młodzi zawodnicy odmieniają United

628-390-rashford-mata-arsenal

Według Davida Pruttona młodzi zawodnicy Manchesteru United, którzy zadebiutowali w ostatnim czasie, są kluczowym elementem poprawy wyników. Według Davida walka o miejsce premiowane udziałem w Champions League jest nadal możliwa.

Średnia wieku jedenastki, które wyszła w meczu z Watfordem wynosiła 23 lata i 222 dni. Świadczy to o tym, że z powodu kontuzji szansę dostali młodzi zawodnicy, którzy w normalnych okolicznościach nie dostaliby swojej okazji.

Marcus Rashford, Joe Riley, Reegan Poole, James Weir i Tim Fosu-Mensah zadebiutowali w ciągu ostatnich czterech spotkań i każdy z nich pokazał, że w przyszłości może być przydatnym elementem układanki Louisa van Gaala bądź następcy Holendra.

– Debiutanci to odzwierciedleni polityki młodzieżowej klubu. Wydaje mi się, że fani z powodu gry młodych zawodników są przekonani o świetlanej przyszłości United. Louis van Gaal został zmuszony do takiego posunięcia, ponieważ kadra zbudowana za 150 milionów funtów posypała się jak domek z kart. Przykład Marcusa Rashforda daje do myślenia wszystkim. Marcus pokazał, że powiem świeżego powietrza był bardzo potrzebny. Z czasem obecni debiutanci będą porównywani z legendami klubu, ale obecnie nie ciąży na nich żadna presja. – mówi Prutton.

Van Gaal był krytykowany za swoją pracą, ale jakość debiutantów może zmienić odczucia opinii publicznej co do Holendra.

– Dlaczego nie grać młodymi piłkarzami tak długo jak będzie to skuteczne? Oni znają atmosferę na Old Trafford i oddadzą wszystko za dobre wyniki klubu. Do tego będzie to dla nich doskonała lekcja na przyszłość. Za trzy lata Louis będzie mógł rozsiąść się w fotelu, ponieważ juniorzy, których wprowadził do zespołu, będą grali pierwsze skrzypce.

Podobne artykuły

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a

Man Utd potwierdził terminy meczów przedsezonowych

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o