Image default
Klub

Wilkins: Rashford musi dostać kontrakt, który będzie zachęcał go do ciężkiej pracy

628-390-rashford-u19-wolfsburg

Według Raya Wilkinsa motywacją dla Marcusa Rashforda będzie kontrakt, który będzie lukratywny tylko jeśli napastnik będzie pojawiał się na boisku i zdobywał bramki.

18-letni napastnik zadebiutował w zeszły czwartek. W ciągu dwóch meczów zdobył cztery gole, które zapewniły awans do 1/8 Ligi Europy i prestiżowe zwycięstwo nad Arsenalem w Premier League. Wiele angielskich dzienników sugeruje, że klub powinien jak najszybciej złożyć ofertę nowego kontraktu zawodnikowi. Ray Wilkins zgadza się z tą opinią, jednak sugeruje działaczom klubu poważne zastanowienie się nad kształtem nowej umowy.

– Oczywiście Marcus musi podpisać nowy kontrakt, ponieważ na pierwszy rzut oka widać, że tkwi w nim ogromny potencjał. Moim zdaniem przyszła umowa powinna opierać się na nagradzaniu za pobyt na boisku i zdobywane gole. Rashford powinien mieć zagwarantowaną jak najniższą pensję. Taki kontrakt zmusi go do dalszej pracy nad sobą. Gdy zobaczy pensję w połączeniu z premią ze występy z pewnością będzie chciał większej ilości pieniędzy. Nowy kontrakt musi gwarantować klubowi, że Marcus będzie podchodził z entuzjazmem do gry, a nie pieniędzy, które zarobi. Rashford wygląda mi na chłopaka, który potrafi radzi sobie z presją. Wielu juniorów nie boi się, co sprawia, że są bardzo przebojowi i waleczni. – mówi Wilkins.

Podobne artykuły

Oficjalnie: Phelan stałym asystentem Solskjaera!

adi87a

Luke Shaw Piłkarzem Roku! Podsumowanie gali Man Utd.

adi87a

Man Utd potwierdził terminy meczów przedsezonowych

Mateusz Motyka

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o