Schneiderlin cichym bohaterem United

628-390-schneiderlin-5

Kiedy United przegrywało 4 mecze z rzędu, Louis van Gaal próbował niemal wszystkich rozwiązań by pokonać rywali, był jednak jeden spójny element wszystkich tych spotkań – brak w składzie Morgana Schneiderlina.

Schneiderlin nie pojechał do Wolfsburga z powodu kontuzji biodra. Pozostałe trzy przegrane mecze, Francuz spędził na ławce rezerwowych.

W poniedziałek Czerwone Diabły zagrały bardzo dobre spotkanie i mimo bezbramkowego remisu, wydaje się że na pewien czas uratowały posadę Louisa van Gaala. W spotkaniu tym drużyna z Old Trafford zachowała czyste konto po raz pierwszy od meczu z West Ham rozegranego 5 grudnia. W ich grze ponadto widać było polot i ambicję, których dawno nie oglądaliśmy na Old Trafford.

Liczby Schneiderlina wskazują na to, że jest on cichym bohaterem United, gdyż z nim w składzie drużyna przegrała tylko jeden mecz w tym sezonie. Francuz ma najwyższy wskaźnik celnych podań w drużynie, a także ma największą średnią odbiorów na mecz. Czerwone Diabły dotychczas 24 gole we wszystkich rozgrywkach, jednak tylko 9, gdy Morgan grał od pierwszej minuty. Na16 meczów, w których wystąpił, United zachowało 10 czystych kont.

Najlepszy jest on grając w parze z Bastianem Schweinsteigerem, bo w 11 meczach, w których grali oni razem, drużyna straciła tylko 5 goli i zachowała aż 7 czystych kont.

Dyskusja

Dodaj komentarz