Paul Merson: Pogoń United za Guardiolą i Mourinho jest żenująca

628-390-guardiola-2

Paul Merson w Sky Sports powiedział, że pościgi dużych klubów po Jose Mourinho i Pepa Guardiolę pokazują jak zmieniła się piłka nożna w ciągu ostatniej dekady. To najlepsi menadżerowie świata władają dużymi klubami, a nie odwrotnie.

Pep Guardiola w niedzielę dwa tygodnie temu oznajmił, że po sezonie odejdzie z Bayernu Monachium i poszuka nowych wyzwań. Mniej więcej w tym samym czasie z Chelsea pożegnał się Jose Mourinho. Obydwaj cieszą się ogromnym poważaniem w środowisku, co najlepiej pokazuje liczba klubów z jaką łączona jest ta dwójka.

Guardiola jest łączony ze wszystkimi topowymi klubami Anglii (Manchester United, Manchester City, Chelsea i Arsenal), jednak to Etihad Stadium wydaje się najbardziej prawdopodobnym miejscem pracy Hiszpana.

Manchester United zabiega o względu Jose Mourinho i to pewnie on obejmie schedę po Lousie van Gaalu.

O tej sytuacji wypowiedział się Paul Merson, który jest zniesmaczony jak wielkie kluby biją się o menadżerów.

Oglądanie ogromnych klubów, które płaszczą się przed Mourinho i Guardiolą, jest żenujące. Jeszcze kilka lat temu duże firmy mogły robić wszystko na co miał ochotę. Teraz wszyscy walczą o 3-4 największe menadżerskie nazwiska. Manchester United został już raz spławiony przez Guardiolę, więc powinni dać sobie spokój, ale z doniesień medialnych wynika, że nadal go chcą. Wydaje się, że kilka największych nazwisk rządzi futbolem i naprzemiennie obejmuje największe marki Europy. – powiedział Merson.

Wielu menadżerów Premier League jest w trudnej sytuacji. Louis van Gaal przerwał passę 4 porażek z rzędu, ale od 8 spotkań nie potrafi poprowadzić United do zwycięstwa. Pellegrini po zwycięstwie w Boxing Day ma dosyć stabilną pozycję, ale mimo wszystko decydenci tego klubu wyżej cenią umiejętności Guardioli. Chelsea szuka menadżera, który poprowadzi klub w kolejnym sezonie, ponieważ Hiddink podpisał kontrakt tylko do czerwca 2016 roku.

Źródło:

Squawka

Dyskusja

Dodaj komentarz