Jesse Lingard zachwycony Ryanem Giggsem

lingard

Jesse Lingard w ostatnim wywiadzie okazał szacunek Ryanowi Giggsowi, który podobnie jak on, przebył drogę do seniorskiej drużyny Manchesteru United przez wszystkie drużyny juniorskie klubu.

– Ryan Giggs wygrał wszystko, co było do wygrania w futbolu. Wystąpił w ponad 900 meczach dla United i pozostał lojalny klubowi do końca kariery. Zaliczył debiut w wieku 17 lat i przecierał szlaki dla kolejnych wychowanków, którzy wchodzili do dorosłej piłki. Był bardzo wytrwały, co jest doskonałym przykładem dla młodych zawodników. Grał na skrzydle, więc często strzelał i wdawał się w pojedynki 1 na 1. Każdy jego kontakt z piłką stanowił zagrożenie. Bardzo chciałbym, aby mój styl wyglądał tak samo. Moje ulubione wspomnienie to jego gol z powtórzonego meczu z Arsenalem w półfinale FA Cup 1999. Takie rajdy są najlepszym momentem w karierze każdego piłkarza. Cieszę się, że został związany z klubem i zapewnia ciągłość w sztabie szkoleniowym. Dzięki temu obserwuje wychowanków z akademii, którzy chcą podążyć jego śladami. Ciągle pomaga młodym piłkarzem i trzeba go za to szanować. Do tego nigdy nie znudziło mu się wygrywanie, co jest doskonałą cechą dla przyszłego menadżera. – powiedział Lingard.

Jesse swoją wypowiedzią wskazał również swojego kandydata na następcę Louisa van Gaala. Z jego słów wynika, że doskonale sprawdziłby się jako menadżer.

Źródło:

ManUtd.com

Dyskusja

Dodaj komentarz