Ferdinand: Rooney może uratować posadę Van Gaala

628-390-rooney-10

Rio Ferdinand stwierdził po meczu United z Chelsea, że Wayne Rooney jest piłkarzem, który może uratować posadę Louisa Van Gaala. Anglik w poniedziałek zagrał jeden z najlepszych meczów w sezonie.

Mimo iż po kolejnym remisie, Czerwone Diabły przedłużyły passę do 8 meczów bez wygranej, Ferdinand jest zdania, że Rooney może być w kolejnych meczach wiodącą postacią w drużynie i dzięki jego dobrej grze, holenderski menadżer zachowa swoją pracę.

Występ Rooneya musi dawać kibicom Manchesteru United nadzieje. Przypominał on piłkarza, który zachwycał dawniej na Wyspach, którego w takiej dyspozycji nie oglądaliśmy jeszcze pod wodzą Van Gaala – napisał Ferdinand w swojej kolumnie w The Sun.

Myślę, że pozostawienie go na ławce w meczu ze Stoke było najlepszym co mogło się przytrafić Wayne’owi.  Gdy lądujesz na ławce twoja duma jest nadszarpnięta, wiem to z własnego doświadczenia. Rozpatrujesz wtedy wszystkie aspekty swojego życia. Swoje nawyki, zaangażowanie w mecze, pracę na treningu, swoje podejście do wszystkiego.

Po tym chcesz pokazać menadżerowi wszystko co w Tobie najlepsze, by nigdy więcej nie przeszło mu przez myśl by Cię posadzić na ławce. Wayne’a to bardzo dotknęło i był zdesperowany by pokazać siebie z tej strony, z jakiej go zawsze znaliśmy.

Ferdinand podkreślił, że Rooney grał z większą swobodą niż w jakimkolwiek momencie tego sezonu.

Rooney miał większą swobodę przeciwko Chelsea i mogliśmy zobaczyć jak w efekcie tego wzrosła pewność siebie całej drużyny. On był wszędzie, cofał się po piłkę, pomagał rozgrywać, zagrywał te wspaniałe długie piłki i co najważniejsze, był też w polu karnym. Za każdym razem gdy United było przy piłce, Wayne znajdywał sobie miejsce i był pod grą, z czego jego koledzy z drużyny korzystali. 

Rooney musiał wcześniej wykorzystywać okazje, które miał, ale podobnie jak było z innymi napastnikami pod wodzą Van Gaala, tych szans było bardzo mało. Jeśli Wayne zdecyduje się wziąć sprawy w swoje ręce, Van Gaal na tym tylko skorzysta. To wielki rok dla kapitana reprezentacji Anglii. Euro 2016 może być jego ostatnią szansą na wygranie wielkiego turnieju z reprezentacją. Z pewnością będzie chciał on teraz pokazać wszystkim, że wciąż zalicza się on do najlepszych piłkarzy na Świecie.

Bez wątpienia to wciąż ten sam piłkarz, nie ma co do tego wątpliwości, jednak wielu ludzi obawia się, że jego kariera jest na rozdrożu. W poniedziałek pokazał, że chce znów być tym Wayne’em, jakiego pamiętamy i to jest wspaniała wiadomość dla kibiców United i reprezentacji Anglii – zakończył Rio.

Źródło:

The Sun

Dyskusja

Dodaj komentarz