Roberto Martinez: United nie poznali się na talencie Cleverleya

Tom  Cleverley | Roberto Martinez

Według Roberto Martineza Manchester United utrudniał rozwój Tomowi Cleverley, ponieważ podczas jego pobytu na Old Trafford nigdy nie uważano go za piłkarza zdolnego do gry w tak dużym klubie.

Tom Cleverley zdobył swojego pierwszego gola dla Evertonu w Boxing Day. Bramka w doliczonym czasie gry zapewniła Evertonowi zwycięstwo 1-0.

26-latek przeniósł się na Goodison Park latem, ponieważ Manchester United nie przedłużył jego kontraktu. Według Louisa van Gaala Tom nie odpowiadał jakości jaka wymagana jest na Old Trafford.

Po pierwszym golu w Premier League do maja Roberto Martinez nie szczędził pochwał w kierunku swojego podopiecznego.

Gdy jesteś piłkarzem zdobywanie bramek jest jednym z najlepszych uczuć. Szczególnie w doliczonym czasie gry. Zagrał przeciwko Newcastle doskonale i zasłużył na tego gola. Uważam go za wspaniałego piłkarza, który nie był traktowany jak należy w ciągu ostatnich kilku sezonów. Tom Cleverley jest doskonałym przykładem jak powinien zachowywać się piłkarz na boisku i poza nim. Do tego czuje się chciany w klubie, czego wcześniej mu brakowało. – powiedział Martinez.

Zeszły sezon Cleverley spędził w Aston Villi po tym jak ze składu skutecznie wygryźli go Ander Herrera i Daley Blind. Tom był wychowankiem United – w akademii United grał od 12. roku życia.

W seniorskiej drużynie „Czerwonych Diabłów” zaliczył 44 występy. Większość z nich zaliczył w latach 2012-2014 za kadencji Sir Alexa Fergusona i Davida Moyesa. Wcześniej przebywał na wypożyczeniach w Leicester, Watfordzie i Wigan.

Obecny klub Toma traci tylko 3 punkty do Manchesteru United.

Źródło:

Squawka

Dyskusja

Dodaj komentarz