Jamie Carragher: Wczorajsza gra United wyglądała na dzieło Giggsa

628-390-giggs-lvg

W meczu przeciwko Chelsea Manchester United zagrał ofensywnie, co nie jest typowe do filozofii gry, którą preferuje Louis van Gaal. Z tego powodu Jamie Carragher uważa, że to Ryan Giggs jest zwolennikiem takiego stylu gry i możliwe, że miał wpływ na kształt wczorajszej taktyki.

Zespół Louisa van Gaala zremisował w poniedziałek 0-0 i nie potrafi wygrać już od 8 spotkań. Mimo wszystko po raz pierwszy od czterech meczów udało się ugrać chociaż punkt. W tym sezonie Manchester United zmaga się z krytyką fanów związaną z małą liczbą stworzonych sytuachu. Spotkanie z Chelsea było tego totalnym przeciwieństwem – już w pierwszej połowie „Czerwone Diabły” zaliczyły poprzeczkę i słupek bramki londyńskiego klubu.

Wszyscy eksperci zgodnie uważają, że to Manchester United powinien wygrać wczorajszy mecz. Do tego grona dołączył dzisiaj Jamie Carragher.

– Gdybym nie czytał gazet i nie oglądał telewizji w ciągu ostatnich 48 godzin, byłbym przekonany, że Ryan Giggs dostał szansę poprowadzenia Manchesteru United. Nie mówię, że Ryan odpowiadał za cały plan taktyczny, ale wczorajsze spotkanie nie było typowym dla filozofii Louisa van Gaala. Przypomniały mi się stare czasy, kiedy to „Czerwone Diabły” atakowały i ciągle naciskały na przeciwnika. Chelsea w pierwszej połowie nie przeszkadzała przeciwnikom, a wręcz starała się pomóc. Przez 45 minut wyglądali jak kandydaci do spadku. – powiedział Carragher w wywiadzie dla Daily Mail.